Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop HP Pavilion Gaming 17 zużycie procesora 100%

PATRYKMAN1999 07 Apr 2022 17:42 174 14
    PATRYKMAN1999
    Level 17  
    Witam czy to normalne że przy takim sprzęcie laptop nie daje rady w programie graficznym affinity designer/publisher ? Czy są jakieś bezpieczne opcje podkręcenia laptopa ? Jak się domyślam procesor jest za słaby.. ale aż tak się nie znam. Za laptop wydałem dużo pieniędzy spodziewałem się po nim czegoś więcej.

Specyfikacja Laptopa:

CPU
    Intel Core i5 9300H @ 2.40GHz 40 °C
    Coffee Lake 14nm Technology

RAM DDR4
    16,0GB Dual-Channel Unknown @ 1330MHz (19-19-19-43)

Motherboard
    HP 85FE (U3E1)

Graphics
    Generic PnP Monitor (1920x1080@60Hz)
    Intel UHD Graphics 630 (HP)
    2047MB NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti with Max-Q Design (HP)
    SLI Disabled

Storage
    476GB SAMSUNG MZVLB512HAJQ-000H1 (Unknown (SSD))
    931GB Seagate ST1000LM049-2GH172 (SATA (SSD))

Operating System
    Windows 10 Home 64-bit

cysiekw
    Level 38  
    Ta beta może być jakimś wskaźnikiem, dodatkowo nie obsługuje ten soft gpu tak by odciążyć cpu?
    PATRYKMAN1999
    Level 17  
    cysiekw wrote:
    Ta beta może być jakimś wskaźnikiem, dodatkowo nie obsługuje ten soft gpu tak by odciążyć cpu?

Pomału pomału... mam jakieś opcje w tym programie, Może suwaki mam poprzesuwane za dużo? albo coś pozaznaczane co powino być odznaczone?

Dodano po 13 [minuty]:

czy temperatura procesora pod obciązeniem w granicach 85 stopni jest okej? Nie mam podkładki chłodzącej , pytanie czy jest sens ją kupować
    cysiekw
    Level 38  
    Ustawienia wydają się ok pokaż zakładkę wydajność czy gpu też oprogramowanie obciąża.
    PATRYKMAN1999 wrote:
    granicach 85
    uroki laptopów, podkładka zdejmie ci z 5 stopni więc różnica niewielka.
    PATRYKMAN1999
    Level 17  
    cysiekw wrote:
    Ustawienia wydają się ok pokaż zakładkę wydajność czy gpu też oprogramowanie obciąża.
    PATRYKMAN1999 wrote:
    granicach 85

Open cl ma być włączone ? to jest zakładka wydajność w tym programie chyba że chodzi ci o jakąś inną

Laptop HP Pavilion Gaming 17 zużycie procesora 100% Laptop HP Pavilion Gaming 17 zużycie procesora 100%

Dodano po 3 [minuty]:

cysiekw wrote:
    PATRYKMAN1999 wrote:
    granicach 85

jak dla mnie może być i 100 stopni, byle by to była bezpieczna granica. Zauważyłem że laptop ma dziwnie zwolnione tempo .. Np jak odpalam jakiś program to laptop dopiero musi zakręcić szybciej wentylatorem... żeby można było normalnie korzystać, da się na stałe jakoś ustawić żeby od razu wstawał na pełną moc ? plan mam ustawiony na wydajność..
    cysiekw
    Level 38  
    PATRYKMAN1999 wrote:
    chyba że chodzi ci o jakąś inną
    Tak wydajność w menadżerze zadań
    PATRYKMAN1999 wrote:
    100 stopni, byle by to była bezpieczna granica.
    Bezpieczną granice masz aktualnie 85 stopni.
    PATRYKMAN1999 wrote:
    laptop ma dziwnie zwolnione tempo
    Pewnie thermal throttling ze względu na wysoką temperaturę cpu obniża mu wydajność żeby miał niższa temperaturę.
    PATRYKMAN1999 wrote:
    da się na stałe jakoś ustawić
    Można podjąć pewne kroki jeśli laptop nie ma gwarancji, jak długo go masz?
    PATRYKMAN1999
    Level 17  
    cysiekw wrote:
    PATRYKMAN1999 wrote:
    chyba że chodzi ci o jakąś inną
    Tak wydajność w menadżerze zadań
    PATRYKMAN1999 wrote:
    100 stopni, byle by to była bezpieczna granica.
    Bezpieczną granice masz aktualnie 85 stopni.
    PATRYKMAN1999 wrote:
    Pewnie thermal throttling ze względu na wysoką temperaturę cpu obniża mu wydajność żeby miał niższa temperaturę.
    PATRYKMAN1999 wrote:
    da się na stałe jakoś ustawić
    Można podjąć pewne kroki jeśli laptop nie ma gwarancji, jak długo go masz?

mam go jakiś rok używałem wczesniej bardziej do gier. Gwarancji nie ma. Był czyszczony jakiś rok temu, pasta też była wymieniana.. więc raczej... tamto jest okej. Może kupię to podstawkę zawsze cos

Dodano po 2 [minuty]:

PATRYKMAN1999 wrote:

Nawet jak laptop jest zimny to .. to dopiero okej działa jak się ,, wkręci na obroty ''
    cysiekw
    Level 38  
    Dwa okna obok siebie jedno ten soft drugie menadżer zadań, grafiki obciążone 0%! Patrz czy podczas użytkowania tego affinity nvidia coś robi.
    PATRYKMAN1999
    Level 17  
    cysiekw wrote:
    Dwa okna obok siebie jedno ten soft drugie menadżer zadań, grafiki obciążone 0%! Patrz czy podczas użytkowania tego affinity nvidia coś robi.

Podczas użytkowania, grafika tak do 15% skacze wiec to chyba praktycznie nic, wszystko idzie na procesor
    cysiekw
    Level 38  
    Raczej ten, soft jest kupą zobacz ich forum ile tematów pokrewnych
    Quote:

You get what you pay for, and I'm sick of this issue... I'm glad I'm still paying for ADOBE!!!!!

Even Gimp and Inkscape are more stable, offering a better and more reliable, working experience and they're FREE!!!!!!
    PATRYKMAN1999
    Level 17  
    cysiekw wrote:
    Raczej ten, soft jest kupą zobacz ich forum ile tematów pokrewnych
    Quote:

You get what you pay for, and I'm sick of this issue... I'm glad I'm still paying for ADOBE!!!!!

Even Gimp and Inkscape are more stable, offering a better and more reliable, working experience and they're FREE!!!!!!

To nie da się nic zrobić? Jak z tym moim procesorem nie jest przypadkiem za słaby? Nie chcę wspominac o chrome ze po otwarciu kilka kart wpier*** połowę ramu
    cysiekw
    Level 38  
    PATRYKMAN1999 wrote:
    Może sam procesor jakbym wymienił ? Da się wgl w moim modelu wymienić procesor
    Przylutowany na płycie głównej. Łatwiej przejść na inne oprogramowanie które działa.
    PATRYKMAN1999
    Level 17  
    cysiekw wrote:
    PATRYKMAN1999 wrote:
    Może sam procesor jakbym wymienił ? Da się wgl w moim modelu wymienić procesor
    Przylutowany na płycie głównej. Łatwiej przejść na inne oprogramowanie które działa.

Przejscie na inne opragramowanie raczej odpada... bo od początku pracuje na tym.. Wydaje mi się ze na macu innii uzytkownicy nienarzekają
    cysiekw
    Level 38  
    PATRYKMAN1999 wrote:
    Wydaje mi się ze na macu innii uzytkownicy nienarzekają
    Nie wydaje a taka jest prawda, dev zrobił soft na na japko i na niego go pisze i rozwija a na windę port jako tako na odwa lsię i masz efekty. Poczytaj forum tego softu.