Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywarka CD-RW Lite-on mi się zacina

08 Lis 2005 13:00 1041 6
  • Poziom 9  
    Witam

Mam od pewnego czasu problem z nagrywarką, ponieważ podczas odtwarzania filmów z płyt co jakiś czas mi się zacina obraz aby po chwili ruszył ponownie. Początkowo płyta wchodzi na coraz wyższe obroty i nagle staje w nagrywarce, za chwilę rusza i tak co regularny odstęp czasu (dzieje się tak na płytach nagrywanych nie tylko na mojej nagrywarce).
    Jaki moze być tego powód czy coś jest żle ustawione w windowsie czy może to być awaria nagrywarki? Taśmy raczej nie wchodzą w grę poniewać próbowałem odtwarzać takze na innych i było to samo.

Jeśli ma to znaczenie jest to nafgrywarka Lite-on a system mam XP

Pozdro
    octopus
  • Poziom 32  
    Witam, jeżeli na gwarancji to serwis, jeżeli nie to rozkręć przeczyść laser oraz zajrzyj na strone producenta i wrzuć nowy firmware.
  • Poziom 17  
    Brudne i porysowane płyty, słabe płyty CD – jakichś dziwnych firm, zbyt wysoka szybkość nagrywania. Może trzeba przeczyścić laser w nagrywarce, albo przetrzeć płytę CD miękką szmatką.

Dzieje się tak na każdej płycie, czy tylko na konkretnych? Jak wygląda sprawa z płytami tłoczonymi?
  • Poziom 9  
    dzieje się tak tylko na płytach nagrywanych niezależnie jakiej firmy i niezależnie na jakiej nagrywarce. U znajomych te same płyty chodzą dobrze. Odczyt z płyt oryginalnych jest u mnie ok. Trochę dziwne.
  • Poziom 32  
    Witam ponownie, nie jest to dziwne tylko norma.
    Różnice są podczas zapisu nośników:
    Płyta "Oryginalna" jest tłoczona więc póki martyca jest w dobrej jakości to niema błędów odczytu (nie dotyczy zabezpieczeń) czyli nie potrzebna jest korekcja, a płyta nagrywana jest wypalana i wszystko uzależnione jest od prędkości zapisu i jakości płyty!!
  • Poziom 17  
    Tak jak pisze Interesant, nagrywarka się trochę zużyła... rozwiązaniem jest (jeśli już przeczyściłeś laser - najlepiej wacikiem z alkoholem) serwis (jeśli jest na gwarancji). Przypuszczam, że samodzielna naprawa będzie kosztowała tyle co nowa nagrywarka.
  • Poziom 11  
    Witam.
    Tak się zapytam: jak często wypalał pan płyty?
    Jeśli chodzi o różnice pomiędzy płytami tłoczonymi cd-rom oraz cd-r/rw to istotnym paramertem jest również refleksyjność. W przypadku cd-rom wynosi 70%, cd-r 65% natomiast dla płyt cd-rw 15-25%.

Pozdrawiam.