Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

c65 po zalaniu niedziałały przyciski po grzaniu trup

fifii69 08 Nov 2005 15:23 816 2
    fifii69
    Level 29  
    witam
    trafił do mnie c65 po małym zalaniu niedziałały tylko niektóre klawisze, ale płytka klawiatury okazała się OK więc wziołem się za procka i dialoga wygrzałem je elegancko i nadal lipa,później znów jakoś grzałem i jak włanczałem telefon to slychać bylo tylko dzwięk wlączenia ale wyświetlacz nic niepokazywał był caly biały podświetlanie świeciło i reagowal na przyciski bo slychac było w głośniczku pikanie,podniosłem procka przejścia z klawiatury do pinów procka są, żadnych zwartych kulek nie było a więc wymieniłem procka nadal tel się włanczał ale nic niepokazywał wymieniłem dialoga po wymianie dialoga to już całkiem lipa telefon czasem przy włanczaniu wydaje krótki dzwięk ale podświetlanie się nie zapala i niema komunikacji z kompem-procka i dialoga kupiłem na allegro myśle że to jest wina moich kłopotów.Jak myślicie w czym bardziej leży wina w procku czy w dialogu? gdzie można dostać pewne procki i dialogi? Wszelkie sugestie mile widziane pozdrawiam fifii69
    kosa_tw
    Level 13  
    moim zdaniem to wina procka?? moze przypadkiem zrobiles scrapa grzejac go czyli z plyty glownej zerwalo sie opole lutownicze, sparwdz przy wlaczaniu jaki ma pobor pradu??
    jezeli 20mA to wymiana proca pomaga w 30-40%,
    i napisz jaka usterka byla na poczatku czy nie dzialaly losowe klawisze czy na przyklad "pion lub poziom"??
    procki oryginalne mozna chyba kupic w autoryzowanych serwisach z tym ze cena ich jest dosc wysoka okolo 50-100 zl.
    daj znac i bedziemy dalej myslec ;)
    fifii69
    Level 29  
    na początku niedziałąła tylko 4 a później niedziałął pion # 3 6 9 a czwórka działała