Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z przegraniem filmu na komputer

08 Lis 2005 17:48 875 6
  • Poziom 25  
    Witam

Chcialbym przegrac film z kasety video na plyte .
    Czytałem posty na elektrodzie ale nie znalazłem zadnych szególowych informacji .
    Prostym i dobrym programem bez zadnych niepotrzebnych bajerów
    wydaje mi sie być Vidcap , ale nie moge na zadnym kompresorze i innych ustawieniach uzyskac dobrego plynnego obrazu i dzwieku-
    opuszcza klatki , lub jest slaba jakosc obrazu .
    Najlepiej by dzialalo przy wybraniu kompresora xvid jest dobra jakosc obrazu plynnie wszystko ok ale dzwiek jest o jakies 1-3 sekund przesuniety do przodu wzgledem obrazu , przy poczatku i na koncu nagrania tyle samo przesuniety...
    Prosilbym o porade jakiego uzyc-zainstalowac kodeka i jak go skonfigurowac ,format video itp.
    Po prostu jak przegrać żeby jakosć nie była gorsza niz z kasety i czy wogóle sie da na tym sprzecie :

Mam karte graficzna Asus V-3800 z tv in , celeron 633Mhz(moge podkrecic na 950) 128 Mb ramu .

pozdrawiam
  • Poziom 36  
    Zrzucanie bezpośrednio do XviD wymaga sporo mocy komputera i klatki będzie Ci gubił. Lepiej zrzuć wszystko na HD kodekiem M-JPEG, a potem w VirtualDub zrób z tego XviD.
    Tyle że przy C-633MHz, możesz mieć i z tym kłopoty i o pełnej rozielczości 720*576/25fps możesz zapomnieć... U mnie AthlonXP 2200+ nie wyrabiał w takiej rozdzielczości. Max to "cś tam * 288" - format VCD.
  • Poziom 25  
    Dziwne bo wlasnie xvid mi nie gubi klatek wszystko ok tylko dzwiek jest przesuniety ale obraz jest plynny takze dziwnie to jakos dziala .
    Nie mam na liscie kompresora Mjpeg widocznie trzeba zainstalowac....
  • Poziom 25  
    Zrzucilem Ms-mpeg 4 3688 ktory jest w pakiecie Nimo 50build7 w
    rozdzielczosci 384x288 , dobrze nagrywa do ok 3000 data rate u kolegi ktory ma PII 400 Mhz troche dziwne bo u mnie nawet po podkreceniu na 950 Mhz nie chodzi wcale lepiej niz u niego.......wsumie jakosc taka sobie.
    jaki potrzebny jest komputer zeby mozna było nagrywać z dobrą jakoscią ?
  • Poziom 27  
    Ja uzywalem Dr. DivX i wszystko było ok.Spróbuj i daj znac.
  • Poziom 25  
    Zaraz go poszukam..
    A jaka była jakośc , na jakich ustawieniach ?
    i jaką masz karte do przechwytywania wideo i jaki procesor ?