Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Oferta Tauron, nowe cenniki. Która z 3 opcja najlepsza?

arquez 19 Apr 2022 18:02 12399 7
 • #1
  arquez
  Level 9  
  Widziałem tu podobny temat sprzed 3 lat dotyczył oferty "Włącz rabat na prąd". Ostatnio wpadła mi w ręce sterta papierów wysłanych do osoby, której kończy się termin obowiązywania cennika. Załączam screena , może już ktoś tu rozgryzał ten temat i mógłby coś podpowiedzieć...

  Rzuca się wzrost Stawki Stałej - (akutalnie 18,50zł , od maja tego roku 38 zł i 130 zł (!) od stycznia 2023r.  Również cena za prąd idzie w górę o kilkadziesiąt % - aktualnie 0,35, a od maja w zależności od wybranej opcji 0,50 - 0,55 (plus następne podwyżki).

  Nie liczę na wskazanie typu: najlepsza opcja to nr. x - muszę sam to przeliczyć pod kątem osoby zużywającej niewiele prądu, mieszkanie w bloku więc bez fotowoltaiki...skłaniam się ku opcji 2. Natomiast chętnie poczytam o pułapkach bo mam przeczucie, że jest ich tu trochę...

  Widać, że Tauron ewidentnie ciśnie na opcje1 - z serwisantem (bonus 100 pod warunkiem wyrażenia zgody - nawet tego nie chcę komentować) - opłata stała nie jest duża ale czas trwania tej umowy to 3 lata. (kara zo odstąpienie to 25zł za każdy niewykorzystany miesiąc).

  Sam Tauron zwraca uwagę na mega rosnącą Stawkę Stałą w opcji 3, która przy kliencie, zużywającym jak w tym wypadku mało prądu, wydaje się najbardziej dla spółki korzystnym rozwiązaniem - (chyba że w planach są kolejne, naprawdę duże podwyżki cen prądu). Natomiast opcja2 została jakby całkiem pominięta - nie wysłali nawet karty z dokładnymi tabelami (dla opcji 1 i 3 takie karty są).
 • #2
  bartekfigura
  Level 29  
  Wszystko zależy od ogólnego zużycia kWh. Opcja 3 gdzie stawka stała jest duża od stycznia 2023 ale za to najniższa cena jednostkowa za kWh.
  W opcji drugiej stawka stała niska ale wyższa cena jednostkowa (czyli Tauron i tak swoje weźmie), opcja 1 to chwyty marketingowe z serwisantami, wciskają to starszym babciom właśnie...
 • #3
  babini
  Level 2  
  Która opcja najlepsza dla mieszkania które zużywa ~140kwh?
 • #4
  DiZMar
  Level 43  
  babini wrote:
  Która opcja najlepsza dla mieszkania które zużywa ~140kwh?

  140 kWh dziennie, tygodniowo, miesięcznie czy rocznie?
 • #6
  artekdyrda
  Level 1  
  Dołączam się do tematu, czyli przy miesięcznym zużyciu energii 150 kWh najrozsądniejszą się wydaje Opcja 2?
 • #7
  kamil_878
  Level 1  
  Również się podłączam i zastanawiam się nad opcją 2. Co sądzicie?
 • #8
  Donpedro_z_Otwocka
  Level 14  
  Tez jestem w tej samej sytuacji i postanowiłem zmienić cennik na nr 2 czyli Taryfa Sprzedawcy (u mnie przy tej opcji jest napisane, że nie ma opłaty handlowej) . Płacić 130 zł/m-c opłaty handlowej, to szaleństwo! Jeszcze do niedawna to było kilka złotych. A w ciągu ostatnich miesięcy ta opłata rośnie i rośnie. Owszem, zastanawia mnie, dlaczego oni sami zwracają w tym piśmie uwagę, że opłata handlowa wzrośnie znacznie - jest tu jakiś haczyk?

  Tak czy siak, Taryfa Sprzedawcy, czyli nr 2 ta najbardziej podstawowa, wydaje się najbardziej bezpieczna. Wyższa stawka za kilowat, ale za to płace tylko tyle ile zużyję prądu. Mieszkam w bloku, w mieszkaniu mam wszystko "energooszczędne" a opłata handlowa ciągle niweluje mi te "oszczędności". Jeśli często wyjeżdżam, to nie zużywam wtedy prądu (poza lodówką) więc opłata handlowa w tym przypadku staje się zwykłym haraczem (prądu nie zużywam, a opłata jest). W mojej sytuacji Taryfa nr 2 wydaje się najbardziej sensowna. A z tego, co wynika z opisu oferty, zawsze można z niej przejść na inną taryfę bez konsekwencji (czyli jakichś kar).

  Z resztą, jadę dzisiaj "na wojnę" do biura Taurona. Jeśli dowiem się czegokolwiek sensownego, to napiszę.