Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung S7 - Nie uruchamia się po zawieszeniu, w kółko się resetuje.

Vendeur 20 Apr 2022 00:23 261 10
    Vendeur
    Level 10  
    Cześć,

dziś podczas przeglądania internetu Samsung S7 zawiesił się, nie reagował przez około 2 minuty, potem pojawił się czarny ekran z napisem Samsung na około 10 minut. W tym czasie telefon bardzo się nagrzał. Do wieczora rozładowała się całkowicie bateria. Non stop świeciła się niebieska dioda.

W domu otworzyłem go, odpiąłem baterię, nie widać na niej uszkodzeń. Złożyłem na nowo i na nic nie reagował. Po jakimś czasie i kilku próbach zaczął się włączać. Pojawia się logo Samsung Galaxy S7, potem kolejne Samsung na środku i w tym momencie jest reset i tak w kółko. Telefon wyłączyć mogę za pomocą POWER + "-". Próbowałem różnych kombinacji przycisków, aby go zresetować albo włączyć tryb serwisowy, ale nic z tego. Podczas tych resetów, telefon mocno się nagrzewa po prawej stronie. Pokazuje ładowanie baterii raczej prawidłowo, bateria nie nagrzewa się sama w sobie.

W trakcie pisania tego tekstu, telefon przestał pokazywać stan naładowania i znowu nie reaguje już na nic, nie włącza się nawet, aby się zresetować.

Da się to jakoś spróbować naprawić bez wizyty w serwisie? Bo to mi wygląda na padniętą płytę, a koszt wymiany to prawie 400 zł, co by się średnio opłacało :(

Albo chociaż przegrać dane, kontakty...
    blahfff
    Level 39  
    Najczesciej to padnieta kosc pamieci, i w takim przypadku danych odzyskac sie nie da. Zostaje to co na chmurze. Kontakty, byc moze zdjecia mogly byc zsynchronizowane z kontem Google.

Mozesz sprobowas schlodzic tel i zobaczyc czy sie uruchomi jak bedzie "zimny".
    Vendeur
    Level 10  
    blahfff wrote:
    Najczesciej to padnieta kosc pamieci, i w takim przypadku danych odzyskac sie nie da. Zostaje to co na chmurze. Kontakty, byc moze zdjecia mogly byc zsynchronizowane z kontem Google.

Mozesz sprobowas schlodzic tel i zobaczyc czy sie uruchomi jak bedzie "zimny".

Telefon się nagrzewa tylko, gdy się w kółko restartuje, więc normalnie jest chłodny. Nic to oczywiście nie daje. Po nocy próbowałem i to samo. Obecnie przy wyłączonym non stop świeci się dioda na niebiesko.
    blahfff
    Level 39  
    To niestety sklanialbym sie ku uszkodzonej pamieci. Bardzo czesty problem w tych modelach, zwlaszcza w egrzemplarzach z koscimi Hynixa. Umieraja z dnia na dzien.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Można jeszcze podstawić na próbę inną baterię.
    Vendeur
    Level 10  
    tino2003 wrote:
    Można jeszcze podstawić na próbę inną baterię.

Bateria jest na pewno sprawna, wymieniana jakiś czas temu. Prawidłowo ją ładuje, tzn. pokazuje na ekranie ładowanie. Ale sprawdziłem, na starej to samo.

W serwisie PhoneFix we Wrocławiu stwierdzili, że sporo do nich Samsungów trafia z takimi dziwnymi objawiami i po prostu zawsze wymieniają płytę - koszt. 300 zł.
  • Helpful post
    Spartan33
    Level 18  
    300 zł za płytę w S7 ? W S7 Edge w serwisie Samsunga 1100 zł! Miałem podobny, a może ten sam problem, nagle telefon się zrestartował, chwilę działał i znów restart, po czym napis Samsung i koniec, aż bateria padła, dopiero mogłem wejść w tryb download mode, spróbuj u siebie czy da się wejść w ten tryb u Ciebie. W moim przypadku procesor CPU mocno się grzał i dlatego się wieszał podczas startu, więc po udanym naładowaniu baterii (a nie było to łatwe) włożyłem telefon zawinięty lekko w ręcznik papierowy do lodówki na około 15 minut, po czym otworzyłem lodówkę, włączyłem telefon i się uruchomił, tym sposobem udało mi się skopiować najważniejsze dane, tylko musiałem to zrobić w miarę szybko, gdyż przy otwartej lodówce temperatura telefonu szybko wzrastała.
    Vendeur
    Level 10  
    Spartan33 wrote:
    300 zł za płytę w S7 ? W S7 Edge w serwisie Samsunga 1100 zł! Miałem podobny, a może ten sam problem, nagle telefon się zrestartował, chwilę działał i znów restart, po czym napis Samsung i koniec, aż bateria padła, dopiero mogłem wejść w tryb download mode, spróbuj u siebie czy da się wejść w ten tryb u Ciebie. W moim przypadku procesor CPU mocno się grzał i dlatego się wieszał podczas startu, więc po udanym naładowaniu baterii (a nie było to łatwe) włożyłem telefon zawinięty lekko w ręcznik papierowy do lodówki na około 15 minut, po czym otworzyłem lodówkę, włączyłem telefon i się uruchomił, tym sposobem udało mi się skopiować najważniejsze dane, tylko musiałem to zrobić w miarę szybko, gdyż przy otwartej lodówce temperatura telefonu szybko wzrastała.

No wiesz, mnie tam nie interesuje, ile bierze oficjalny serwis, bo zawsze mają chore ceny. Nie pamiętam już ile chcieli za wymianę baterii, ale około 2x więcej, niż "normalnym serwisie" (oczywiście oryginalna).

Z lodówką motyw sprawdzę. Obecnie baterię musiałem wyciągnąć, bo tel. zawiesił się na ikonce baterii i tak nagrzał, że aż parzył...

Ale dane mam nadzieję, że uda się częściowo odzyskać z Samsung Cloud, jeśli uda się zalogować na komputerze.

PS. Rozumiem, że swojego telefonu nie naprawiałeś potem?
    Spartan33
    Level 18  
    Niestety nie, serwis mówił, że naprawia płyty, a co do czego, wymiana płyty, postanowiłem kupić S7 edge z uszkodzonym ekranem, wymieniłem płytę i telefon jak nowy i to za dużo taniej.

Mój także się bardzo mocno grzał.
    Vendeur
    Level 10  
    Nie spodziewałem się, ale jednak sposób z lodówką działa! :) Włączyłem na chwilę, potem włożę SIM i spróbuję skopiować kontakty, hasła itp.

To swoją drogą ciekawe, że jakiś element powoduje przegrzewanie się telefonu i go unieruchamia. Gdyby ten element zlokalizować i tylko go wymienić...

Pomyślę jeszcze nad kupnem jakiegoś dawcy i podmiany płyty głównej.
    Vendeur
    Level 10  
    Dodam, że lodówka to średni pomysł, ledwo uruchamiałem kontakty i się zawieszał.

Natomiast zmrożenie telefonu w zamrażarce przez 30-60 minut pozwala spokojnie na 5-10 minut pracy na nim, zanim się przegrzeje i znowu zawiesi.