Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Navitel Smart Box wtyczka mini - zmiana wtyczki z mini na micro usb

Foster20 21 Apr 2022 17:43 117 3
Wago
 • #1
  Foster20
  Level 9  
  Witam.
  Chciałbym zmienić wtyczke w adapterze zasilania, oryginalnie założona wtyczka to mini usb. po ucieciu wtyczki moim oczom ukazało się 3 przewody gdzie jak wiadomo do ładowania kamery wystarcza dwa + i -... czy mogę połączyć kabel acc i battery+ razem? i wtedy zlutować do wtyczki micro?
  Po sprawdzeniu miernikiem na żółtym kablu prąd jest stały, a na czerwonym pojawia się dopiero po przekręceniu kluczyka, czy jeśli podepnę tylko pod zolty to adapter będzie działał tak jak powinien tzn po ustawieniu godziny sie wyłączy lub ewentualnie jeśli będzie działać 24h nie rozładuje akumulatora?
 • Wago
 • #2
  damian1115
  Level 34  
  cytat:
  AVITEL SMART BOX MAX chroni akumulator pojazdu przed całkowitym rozładowaniem, kontrolując jego pozostały czas pracy i napięcie. Adapter automatycznie wyłączy zasilanie rejestratora, gdy napięcie akumulatora spadnie do określonej wartości lub upłynie czas ustawiony przez użytkownika (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej). Ponadto NAVITEL SMART BOX MAX chroni twój DVR przed skokami napięcia
  Jeżeli zaczniesz kombinować , na przykład, łącząc przewody razem, to urządzenie straci swoją funkcjonalność. A z kolei jeżeli nie podepniesz któregoś z tych przewodów, to również zakładanie tego urządzenia straci sens. Wszystkie przewody muszą być połączone.
  Powiedz co Cię skłoniło do obcinania tej wtyczki, dlaczego chciałeś ją zmienić.
 • Wago
 • #3
  Foster20
  Level 9  
  Zmusiło mnie to ze podłączając kamerę wsteczna wtyczka zasilajaca z zalozonym adapterem mini na mikro kolidowała z druga czyli od tej z kamery wstecznej.. dlatego chciałem zmienić na normalna. Na chwilę obecną zlutowalem jeden kabel czyli czerwony i zasilanie działa tak jak powinno a i timer który ustawie również dziala, zastanawia mnie dlaczego są 3 kable do wtyczki a zolty wlutowany w miejsce obok czerwonego, czyli w miejsce D- 😏
 • #4
  damian1115
  Level 34  
  Przytoczyłem Ci cytat z opisu tego urządzenia.
  To znacz:
  Jeżeli stacyjka będzie załączona, w czasie jazdy, to kamerka normalnie sobie pracuje na czerwonym kabelku. Na żółtym natomiast pracuje nawet po wyłączeniu stacyjki. Ale jak stan akumulatora spadnie do określonej wartości, to urządzenie się wyłączy, chroniąc tym samym akumulator.