Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Vectra B 2.0 diesel check - Check engine zapalony do ok 2,5 tys. obrotów i

roman82marchewka 21 Apr 2022 22:31 183 3
 • #1
  roman82marchewka
  Level 2  
  Witam, mam vectre b wersja na 100 lat opla, pali mi się check w 2.0 Eco tec i auto nie ma siły, jednak na 2 i wyższym biegu jak przekroczę 2,3-2,5 tys obrotów (nie zawsze na jednej wartości obrotów) check gaśnie i auto dostaje kopa. Zapala się znowu gdy obroty zejdą poniżej 1,7-1,9 tys. O co w tym chodzi? Płyny czyste, kable i świece mają pół roku, filtry też w sumie pół roku, nie widzę nigdzie na ssącej ani wydechowej stronie pęknięć przewodów nawet z pod auta, wszystko siedzi twardo.
 • #2
  Janomen
  Level 11  
  Cześć . Po pierwsze diagnoza.
 • #3
  roman82marchewka
  Level 2  
  Był na kompie, poza zlutowaną wtyczką od airbag u pasażera pod tyłkiem i usuniętym błędem klimy nic u kumpla nie pokazało, ale on tak średni z mechaniki, kompa pożyczał od szwagra z warsztatu. Ale jak mu gadaliśmy co jest to też chłop był zdziwiony. Oczywiście wypalił że sprężarka ale jakoś tak dziwnie bo powyżej 2,5 moc jest
 • #4
  Janomen
  Level 11  
  Jak nie było nic grzebane w sterowniku to sprawdź wartości rzeczywiste - jaki to silnik DTI, DTL, sprawdź podciśnienia, sprawdź EGR, przepływomierz ze sprawnego auta /nie podróbka/, czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym, turbinę.