Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rower elektryczny przerywa wspomaganie

pcrb 22 Apr 2022 13:42 1776 7
    pcrb
    Level 10  
    Witajcie. Wczoraj odkupiłem dla mojej mamy rower elektryczny Rower DECCAN 26 6B E-Boost 5902047201011 taki sprzedawany był kiedyś w Carrefour. podczas jazdy próbnej wyraźnie było czuć, że wspomaganie nie zawsze sie załącza a czasami działą i sie rozłącza samo. Na miejscu zdjąłem osłonę łańcucha i poprawiłem ten czujnik który jest przy tarczy. Rower znacznie lepiej zaczął załączać wspomaganie ale nie zawsze. Nie bardzo moge znaleść instrukcje obsługi do Niego, czy macie jakies pomysły jak sprawdzić ten czujnik lub jak sprawdzić czy inne podzespoły sa sprawne. niestety najbliższy serwis rowerów który naprawia rowery elektryczne jest 80 km ode mnie i terminy na nastepny miesiac maja>?

Dodam, że silnik ma siłę jak juz sie załaczy, komputerek na kierownicy działa, łądowarka działa, bateria trzyma bardzo długo, jedyny ferel to te wyłączające sie wspomaganie.
    web69
    Level 31  
    Wszystkie magnesy są na tarczy? Hallotron powinien być ok 1mm od magnesów.
    pcrb
    Level 10  
    Są otwory wolne od tych magnesów ale wygląda to na fabryczne ustawienie. Czy wszystkie wolne otwory powinny być wypełnione magnesami?
    web69
    Level 31  
    W moim rowerze jest 6 magnesów na tarczy, każdy ok 5mm średnicy
    pcrb
    Level 10  
    Rower cały czas testowany i objaw się trochę zmienił bo już nie orzerywa i nie wyłącza się ale trzeba naprawdę szybko pedałować żeby się silnik załączył. Jak jest koło podniesione to naprawdę trzeba mocno pedałować i silnik załącza i nie przerywa. Rowerem jeździ mija mama i chciał bym żeby się to szybciej zalaczalo jak w innych rowerach macie jakieś pomysły co moze być popsute?
    web69
    Level 31  
    Mało magnesów i na jeden obrót korbami jest za mało impulsów. Sprawdź ile jest magnesów na tarczy. Jeśli jest za mało, lub nierównomiernie dodaj kilka.
    pcrb
    Level 10  
    Gdzie można je kupić na sztuki czy one mają jąkałs specjalna nazwę? Są wklejane? Wtapianie?
    web69
    Level 31  
    A ile masz tych magnesów? Sprawdź blaszką, małym śrubokrętem...