Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] passat b5 1.8 1999 rok kod apt - potrzebny schemat ecu opis pinów

szczechu2014 22 Apr 2022 16:36 303 10
    szczechu2014
    Level 8  
    Witam jestem tu nowy więc przepraszam za każdy popełniony błąd. Mam problem po przekladce licznika z bez fis na fis . stary licznik3B0 919 890 bez fis i bez can na nim nie pokazuje żadnych błedów po przełożeniu licznika na 3B1 919 880 J posiadam błąd w ecu 18084- lampka sygnalizacyjna epc(k132) p1676- 35-00 usterka elektryczna oraz dwa błedy w liczniku 00779- czujnik temperatury zewnetrznej g17 30-10 przerwa/zwarcie z plusem sporadyczny oraz taki sam ale 29-10 zwarcie z masą sporadyczny.
    stary licznik posiadał dwie kostki zieloną i niebieską a nowy posiada 3 zieloną niebieską oraz czerwoną która jest nie podłaczona. przypuszczam ze własnie potrzeba podłaczyć tą 3 wtyczkę ale potrzebuje znać pinologię ecu 8d0 906 018f bosch 0261204875 oraz jakby się udało pinout liczników ktoś pomożę????? Jeszcze raz przepraszam za błędy pisane na szybko i to mój pierwszy post. pacjent passat b5 1.8 1999 apt. drugi licznik jest podobno z passat b5 2.8 2000 alg.
    szczechu2014
    Level 8  
    Dzięki za schematy te mam. Tylko co chodzi o te czerwoną wtyczkę to mam przy starej obcięte przewody i jest ich 6 bądź 7 3 napewno do radia a co z resztą? Co chodzi o ecu też potrzebował bym pinout ecu żeby dowiedzieć się który pin odpowiada za kontrolkę epc. Na starym liczniku działa normalnie na nowym wogole się nie zapala.
    UCY 7400
    Level 17  
    Wszystkie odpowiedzi masz w załączonej wyżej dokumentacji.
    szczechu2014 wrote:
    Tylko co chodzi o te czerwoną wtyczkę to mam przy starej obcięte przewody i jest ich 6 bądź 7 3 napewno do radia a co z resztą?

Reszty nie ma. Enable, data, clock i koniec.
    szczechu2014 wrote:
    Co chodzi o ecu też potrzebował bym pinout ecu żeby dowiedzieć się który pin odpowiada za kontrolkę epc.

Według załączonego wyżej schematu pin 48 z ECU steruje lampka epc. Być może w nowym liczniku jest zaślepiona lub wylutowana co jest częstą praktyką.
    szczechu2014
    Level 8  
    Ok rozumiem. Co do diody taka dioda jest jest nawet ikonka na tarczy. Co chodzi o czerwona wtyczke licznika wygląda po rozłożeniu tak jak na zdjęciach. passat b5 1.8 1999 rok kod apt - potrzebny schemat ecu opis pinów passat b5 1.8 1999 rok kod apt - potrzebny schemat ecu opis pinów

Czyli wedle tego co mówisz licznik powinien działać prawidłowo bez żadnych przeróbek. A po zainstalowaniu nowego wywala błędy typu usterka epc i czujniki jak pisałem w poście wyżej. Schematy takie same więc wychodzi na to że licznik uszkodzony?

A czy mógłbyś wysłać mi schematy liczników? Jakiego programu używasz ze schematami? Chodzi mi o schemat z alg chciałem zobaczyć czy jest epc ale się doszukać nie moge
  • Helpful post
    UCY 7400
    Level 17  
    szczechu2014 wrote:
    Schematy takie same więc wychodzi na to że licznik uszkodzony?

Nie takie same. Nowszy licznik ma Can.
    szczechu2014 wrote:
    A czy mógłbyś wysłać mi schematy liczników? Jakiego programu używasz ze schematami? Chodzi mi o schemat z alg chciałem zobaczyć czy jest epc ale się doszukać nie moge

ELSAwin
    Porównaj sobie pin 13 niebieskiej kostki obu liczników. W starym jest to epc w nowym zupełnie coś innego. Być może w nowszym liczniku sygnał epc idzie już właśnie po can. Wypnij pin 13 z kostki i sprawdź co to zmieni.
    szczechu2014
    Level 8  
    No ale liczniki po can mają wartości ... 920... A bez can... 919... I właśnie taki posiadam bez can. Przepraszam że takie głupie pytania i wogole ale dopiero się zagłębiam w temat. W sumie sprawdzę tak jak mówisz. Co chodzi o czerwona wtyczke znalazłem coś takiego jak na obrazku passat b5 1.8 1999 rok kod apt - potrzebny schemat ecu opis pinów

Licznik z fisem ma numery 3B1 919 880 J stary miałem 3B0 919 890 wszyscy pisali ze jest bez can. Jutro odepnę ten pin o którym mówisz i dam znać. Dzięki za podpowiedź.
  • Helpful post
    UCY 7400
    Level 17  
    Ja opieram się wyłącznie na tym co ELSA podaje. Być może jest jakiś błąd. Według programu can był od 05.99 (np. w a4 B5 ta informacja się potwierdza). A twoja rozpiska kostki T20 wygląda jak od a4 B5.
    szczechu2014
    Level 8  
    Po wyjęciu pinu 13 z niebieskiej wtyczki nic nie zmieniło. Po wyjęciu pinu 10 który jest od oleju też nic nie zmieniło a jak wyjąłem pin 11 obrotomierza to obrotomierz przestał działać plus zapala się kontrolka oleju na liczniku dobry kosmos.
    Znalazłem starą wtyczkę zieloną która była przy liczniku to nie różni się niczym jedynie jednym pinem który jest dodatkowo w mojej instalacji. Czyli licznik był bez can. Niebieskiej wtyczki nie było więc niewiem może tam problem.
    szczechu2014
    Level 8  
    Problem z błędem epc znikł. Wystarczyło przepiąć pin odpowiedzialny za kontrolkę epc z niebieskiej wtyczki do zielonej. Wystarczyło róże rac licznik miernik w rękę i prześledziłem tor diody i jak się okazało nie było jej w niebieskiej wtyczce jak było to w starym liczniku a w Zielonej. Pozostał jeszcze błąd temp. Zewnętrznej być może wtyczka przy czujniku. W takim razie zamykam temat i pozdrawiam dzięki za pomoc
    szczechu2014
    Level 8  
    Problem z błędem epc znikł. Wystarczyło przepiąć pin odpowiedzialny za kontrolkę epc z niebieskiej wtyczki do zielonej. Wystarczyło róże rac licznik miernik w rękę i prześledziłem tor diody i jak się okazało nie było jej w niebieskiej wtyczce jak było to w starym liczniku a w Zielonej. Pozostał jeszcze błąd temp. Zewnętrznej być może wtyczka przy czujniku. W takim razie zamykam temat i pozdrawiam dzięki za pomoc

Dodano po 43 [sekundy]:

Zmiana pinów w kostkach