Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ferguson 8900 HD - Kanały FTA ASTRA

tereferator 23 Apr 2022 09:59 228 2
 • #1
  tereferator
  Level 15  
  Witam,

  postanowiłem wykorzystać starą instalację satelitarną z której lata temu korzystałem za pośrednictwem dekodera Echosmart (HOTBIRD+ASTRA DiSEqC). Na Echosmarcie za wiele kanałów nie działało, to dekoder SD z chyba jeszcze MPEG2. Postanowiłem kupić coś nowszego z DVBS2 i MPEG4 wybór padł na używanego Fergusona 8900 HD. Po wyszukaniu jest tu więcej działających kanałów szczególnie z HOTBIRDA ale z Astry praktycznie nic nie działa. Na kanałach zagranicznych które teoretycznie są FTA mam górny pasek czyli siła sygnału ok około 60 - 80% ale dolny pasek (jakość?) 0%. Pamiętam ze w tych Echosmarcie też miałem takie problemy i wówczas korzystając z jakiegoś forum aktualizowałem listę kanałów (transponderów?). Dziś już nie mogę namierzyć tego forum. Może ktoś wie skąd pobrać aktualizację, lub co ewentualnie zrobić by działały kanały z ASTRY. DiSEqC chyba dobrze ustawiłem skoro znajduje kanały, ale pewny nie jestem . Prośba o pomoc.
 • #3
  tomaszlonski
  Level 26  
  Softy powinny być na satedu, tak samo listy kanałów. Pewnie też już są stare ale może przynajmniej uaktualnisz na jakiś w miarę nowszy niż masz.
  Producent też coś tam udostępnia ale jak działa bez poprawek i aktualizacji listy transponderów nie wiem https://ferguson-digital.eu/download/?dir=dvb-s/other/HF-8900HD

  Pod FTA było kupić nowszy tuner a nie ponownie pakować sie w 10 letni zabytek.
  np. tunery Amiko można dostać od 200 zł.