Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FAAC 740 po zmostkowaniu wg instrukcji nie chce ruszać

paruch 23 Apr 2022 23:07 246 2
    paruch
    Level 2  
    Witam,
    Przekopałem prawie cały dok elektrody z tematem podłączenia startowego napędu FAAC 740 230V z radiem 868SLH. Ale każdy ma inny problem. W skrócie, kupiłem w/w napęd i jak Bóg przykazał wziąłem się za podpinanie wtyków na warsztacie. (Co prawda elektryk z zawodu nie jestem ale szybko się uczę oraz dużo kumam. Problem pojawił się z elektronika bramy przesuwnej). Po dobrej analizie instrukcji oraz wiedzy internetu kapnąłem się, że są też pewne nieścisłości. Widać, że automaty ulepszają, modyfikują ale instrukcji już nie koniecznie. W czym problem? Z uruchomieniem automatyki. Spiąłem mostkami wszystkie wtyki jak w instrukcji (wtyki 3i4 do 11, wtyk edge do zera-wtyk 8)dodatkowo posłużyłem sie wiedzą z internetu w dopięciu styku STOP do zera(wtyk 7). Super na płycie zapaliło się 6 diod tak jak być powinno, plus kolejna dioda na płycie o obecności encodera. Super, wszystko ok więc wziąłem się za programowanie radia. Po kilku próbach z instrukcją w ręku udało się nauczyć odbiornik z nadajnikiem master na switchu nr 1 (tego bliżej środka). Nadajnik (pilot) zaprogramowany na kanał 4 przyszłościowo bo mam 3 inne piloty na drugą bramę (starą) a tam mam na kanale 1 i chciałbym później zaprogramować te piloty (starej bramy) na tą pierwszą bramę (nowa) pod kanał 4 żeby móc wszystkimi pilotami sterować automatyka dwóch bram-mam nadzieję że się uda. Ale do rzeczy słychać, że po wciśnięciu na pilocie przycisku radio odbiera sygnał (pyk i dioda) natomiast nic poza tym. Telefonicznie dowiedziałem się żeby sprawdzić dodatkowo całą elektronikę stykając impulsem styk 1 (open A) z zerem wspólnym (wtyk 7) . Automat zadziałał na wyświetlaczu pojawiają się właściwe sygnatury 03, 01, 00, 02 itd. Jak dam impuls 1 to się otwiera cały czas impuls 2 zatrzymuje impuls 3 powraca itd. Czyli wydaje się że wszystko wporzadku. Ale co prawda z pilota nie chce startować. Dzwoniłem do znajomego i obstawiał radio, lecz nie chce odrazu wysyłać do reklamacji. Pomyślałem, że skoro mam tą dodatkową nowoczesną lampkę LED na słupku z mocniejsza ateną (i radiem) to istnieje pytanie czy te radio ze słupka zastąpi te radio wpinane? Jeśli nie, to co można by zrobić dalej? Z góry dziękuję za wyrozumiałość i odp.
    paruch
    Level 2  
    Jakby to napisać? Xury dziękuję Ci za upewnienie że radio może być dobre i dobre naprowadzenie na problem. Otóż banalny był błąd ale gdy by ktoś z Was borykał się z podobnym problemem uruchomienia automatu to być może ta wiadomość wam pomoże. FAAC 740 po zmostkowaniu wg instrukcji nie chce ruszać
    Problem był w tym że BŁEDNIE MYSLAŁEM że switch SW2 (na zdj.)był switchem 1. A skąd tak pomyślałem? Oczywiście film YT. Tam właśnie błędnie gość oznaczył. Do rzeczy , zresetowalem radio, zaprogramowałem pilota od nowa tym razem pod SW 1 (tak jak dołączyłem na zdjęciu) i automat ruszył z pilota bez problemu. Kończę temat, PROBLEM ROZWIĄZANY, dziękuję za wszystko. Piąteczka