Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Spawarka inwerterowa do ok. 1000zł

nike0018 25 Apr 2022 13:43 474 16
    nike0018
    Level 4  
    Witam, poszukuję poręcznej spawarki inwertorowej do około 1000 zł (jeśli trzeba będzie zwiększyć budżet to dołożę te 200zł), obecnie spawarkę jaką posiadam to stara ciężka transormatówka. Spawarka będzie używana głównie w gospodarstwie rolnym, przy spawaniu czasami różnych profili, kątowników, jak i cięższe spawanie przy awariach maszyn rolniczych (chociaż jakby były jakieś grubościenne profile do pospawania w ostateczności, mogę użyć transformatorówki). Co do prądu to chyba takie minimum przy moim spawaniu to 200A na papierze, jak i w rzeczywistości. Co do wyboru układu czy MOSFET czy IGBT nie mam zdania i liczę na Waszą pomoc, a propozycje o jakich ja myślałem to:
    1. Bester 210-ND
    2. Magnum snake 200s
    3. DEDRA DESI211BT 200A
    4. DEDRA DESI196BT 200A ( nie wiem która lepsza DEDRA, czy ta, czy ta wyżej i jakie będą dla mnie jako użytkownika różnice?)
    Jakie Wy polecicie mi spawarki inwertorowe i co sądzicie o wyżej wymienionych?
    eurotips
    Level 38  
    Nie wiem kto ci doradza ale moim zdaniem w gospodarstwie potrzebujesz półautomatu w osłonie gazu i podajnika drutu.
    Nie wierz w bajki że są otulone elektrody które zastąpią osłonę gazową. A spawanie aluminium to tylko w osłonie argonu, a sporo tego jest w maszynach.
    nike0018
    Level 4  
    Nikt mi nie doradza, tylko sam czytałem o spawarkach,i chcemy na Nasze małe gospodarstwo rodzinne do podstawowego spawania kupić małą podręczną inwertorową spawarkę, mamy też dużą transofmatorową spawarkę jak napisałem wcześniej oraz mój teść ma "duży" półautomat z gazem, więc jeśli muszę coś porządnie pospawać porządnie przy maszynach lub jakieś konstrukcje to zazwyczaj albo jedziemy z maszynami do niego (bo to zaledwie 3-4km), lub po prostu przyjeżdża ze spawarką do nas. Także zostańmy przy tych tańszych inwetorowych spawarkach.
    nike0018
    Level 4  
    Pomoże ktoś?
    nikusert
    Level 40  
    W pracy mamy Magmum od kilku lat, działa bardzo dobrze bezawaryjnie.
    cirrostrato
    Level 37  
    linuxtorpeda wrote:
    Bez osłony gazowej nie pospawasz sensownie aluminium, tak więc zakup taniej spawarki inwentorowej to wyrzucanie pieniędzy w błoto.
    A co w gospodarstwie będzie do spawania z alu, bańki na mleko? Osobiście mam SPB315 (zakupiona 11 dni przed wprowadzeniem stanu wojennego za 34800zł), nie polecam bo to już historia ale nigdy nie padła, spawałem płoty, tregry, pożyczałem sąsiadom....na dziś syn dostanie ode mnie małą spawarkę inwerterową plus ojcową naukę spawania, elektrody tanie jak barszcz.... spawanie w osłonie CO2 cienkim drutem do czego (karoserie?), w osłonie argonu elektrodą wolframową też do czego w domowych warunkach, dodatkowo zakup gazu....nie ma uniwersalnej spawarki do wszystkiego ale na początek elektrodowa wystarczy. 200A...najczęściej używam 30-100A (max do 150A) , SPB315 ma ,,dolny'' zakres do ok. 180A (górny do 400A, osobiście nie używałem)) ale nigdy na full nie używałem, nawet do cięcia (przepalanie) grubych elementów wystarczy mniej.
    eurotips
    Level 38  
    Ale on chce tym spawać a nie smarkać,
    pokaż mi taką za 1000 co ma AntiStick i inne pożyteczne dodatki.
    cirrostrato
    Level 37  
    eurotips wrote:
    SPAWA SPAWACZ A NIE SPAWARKA, kwestia wprawy i, co oczywiste, pewnych zdolności, nie mam w spawarkach (mam dwie) antistick i mnie to nie przeszkadza....lata temu Ojciec pokazał mi jak się spawa (wtedy wirówką), zużyłem kilka elektrod i sadziłem, że potrafię, Ojciec poprawił ,,wyspawasz kilka tys. elektrod i nauczysz się, lub nie, spawania''. Praktyka czyni mistrza ale przyszły mistrz nie musi startować sprzętem za tysiące. Kolega kupił TIG-a, mamy znajomego spawacza mistrza (jego spawy alu to po prostu bajka), kolega na początku, mając dobry sprzęt, smarkał aż żałość brała, kilka lekcji u mistrza (na tym sprzęcie), potem pół roku treningu i na dziś jest już całkiem nieźle. Powodzenia.
    Michelson
    Level 25  
    Co wyjeżdżacie z tym aluminium, jak autor o tym nie wspominał?
    Weź tego Bestera i będziesz zadowolony.
    SQ5AZP
    Level 29  
    eurotips wrote:
    Magnum Snake 200P II. Obniżono próg prądu zapłonu do 10A co radykalnie zmniejszyło przyklejanie elektrod. Układ arcforce - na stałe. Spawarka przystosowana do spawania metodą tig-lift. Jak dla amatora - nie potrzeba nic więcej. Bardzo uproszczona ale trudno za 530 zł netto wymagać cudów.
    nike0018
    Level 4  
    Witam, dokładnie tak jak koledzy wyżej piszą, gdzie ja pisałem o aluminium? Przez ostatnie 70 lat dziadek nie miał nawet jednego przypadku, w którym musiałby spawać aluminium. Po drugie tak jak wyżej, spawa spawacz, a nie spawarka i mój wujo, który był spawaczem na kolei, ma teraz Dedrę 200A i jak on to mówi, łyka 4mm elektrody i do jego użytku na małym gospodarstwie również wystarcza.
    Trzymajmy się tematu, tak jak Was prosiłem zależało mi o poradzie w wyborze spawarki w tym budżecie inwertorowej do około 200A. Nie wiem który firma oferuje najwyższej jakości wnętrze jak na chińczyka i odpowiednio lepsze kable jak i dodatki. Na tym mi zależy.

Dodano po 43 [minuty]:

Zainteresowałem bardziej szczegółowo tematem, ale jednak nie udało mi się uzyskać bliższych informacji na temat różnic między modelami spawarek Magnum, ale po kolei.
    Spawarki jakie biorę pod uwagę:
    1. Dedra DESI211BT 10-200 A - krótkie przewody masowy, spawalniczy i zasilający, technologia IGBT, WAGA 7kg, cena około 600zł
    2. BESTER 210-ND 200A - długie przewody masowy, spawalniczy i zasilający (3m każdy), technologia IGBT, WAGA ok 4,5kg (różne wartości na różnych stronach), cena około 670zł
    3. MAGNUM POWER VIP 5000 MMA SYNERGIA, Waga 2,5kg, IGBT, przewody 2m, około 550zł
    4. MAGNUM SNAKE 200 GDMS, Waga 5,2kg, IGBT, 700zł,
    5. MAGNUM SNAKE 200P (tutaj są dwie wersje jedna z wyświetlaczem, druga bez i każda z tych wersji dodatkowo ma jeszcze różne wyglądy przedniego panelu, nie mam pojęcia czym to jest spowodowane), około 690zł najtańsza i w górę
    6. MAGNUM SNAKE 200I około 650zł

Którą z nich najbardziej polecacie ze względu na jakość przewodów i przede wszystkim wnętrza, włączania się wentylatora itd? Bo czytałem też o tym, że część spawarek ma cały czas włączony wentylator co jest dobre, a inne dopiero po przegrzaniu.
    Jakie są różnice między tymi trzema modelami Magnuma, bo ja nie potrafię ich wychwycić i stwierdzić, która jest najlepsza?
    bambus94
    Level 29  
    Ja od kilku lat mam bestera 180. Wyspawałem kilka tysięcy elektrod, głównie 2,5. TIGiem też da się spawać, a nawet robiła jako zasilanie do małego pieca łukowego do przetopu metali.
    Ogólnie polecam.
    nike0018
    Level 4  
    Nikt więcej nie pomoże? :)
    Michelson
    Level 25  
    Nie oszukujmy się, to tani sprzęt do zastosowań amatorskich. Wiadomo, w tej cenie wszystko chińczyki i choć nie neguję Magnum to wziąłbym Bestera, bo jednak firma z jakąś tradycją i raczej nie oszukują na parametrach. Bez zbędnych dodatków w stylu VRD, synergia, które w takich prostych spawarkach, moim zdaniem są zbędne. Bester, poza tym daje w miarę sensowne długości kabli, a nie żenujące 1,5 m.
    Co do technologii wykonania to się nie wypowiem. Nadmienię tylko, iż niektóre spawarki mają sterowane wentylatory w zależności od temperatury spawarki i załączają chłodzenie, gdy wystąpi taka potrzeba, i to jest dobre rozwiązanie (nie po przegrzaniu, jak napisałeś). Spawarka wtedy nie zasysa niepotrzebnie powietrza ze zanieczyszczeniami, gdy nie jest obciążona. Ja swoją co jakiś czas rozkręcam i przedmuchuję sprężonym powietrzem, bo stalowy pył i wilgoć to główni "zabójcy" inwertorów. Może ktoś coś dopisze, ale w tej cenie osobiści kupiłbym tego Bestera i "potestował". Zawsze masz dwa lata gwarancji.
    eurotips
    Level 38  
    Michelson wrote:
    Nie oszukujmy się, to tani sprzęt do zastosowań amatorskich. Wiadomo, w tej cenie wszystko chińczyki

Tylko tyle i aż tyle. Po co to całe sranie w banie? Magnum, Bester czy Dedra to tylko naklejki,
    nigdy nie wiadomo co będzie w środku. Ten sam, identyczny model kupiony w dwóch różnych sklepach będzie miał zupełnie różne bebechy. Tu nie trzeba mieć parcia co konkretnie kupić tylko chwilę się zastanowić z jakiego źródła się kupuje.
    Tak jak z akumulatorami, im wyższy model i wyżej w testach tym chętniej podrabiany. Kupujesz model który wygrywa wszystkie rankingi a w środku masz największe g...no jakie tylko można kupić z naklejką tego najlepszego.
    nike0018
    Level 4  
    Zamówiony Bester, zobaczymy jak będzie się sprawował. ;)