Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Myjka Kaercher 720MX - przestała działać

PrzemekZZ 25 Apr 2022 13:44 270 2
    PrzemekZZ
    Level 11  
    Cześć,
    Mooja 18 letnia myjka Kaercher, sporadycznie używana na podwórku, wyzionęła ducha trzeci raz w ciągu tygodnia.
    Po świętach wziąłem się za czyszczenie kostki brukowej. Po przepracowaniu ok. 5 godzin z przerwami przestała działać - w serwisie autoryzowanym wymieniono kondensator.
    Po kolejnych 5 godzinach pracy padł włącznik - jest podłączenie "na krótko".
    Następnego dnia roboczego, czyli dziś - po dziwnym odgłosie znowu przestała działać.
    Ze względu, ze do serwisu mam 40 km i jest to trzecia awaria w ciągu tygodnia zaczynam się trochę denerwować. Macie podejrzenia, czy może to być ponownie walnięty kondensator?
    Dodam, że myjka (moc 3KW) pracuje na kilkumetrowym przedłużaczu o przekroju 3 x 2,5mm2. Wodę przepuszcza, zawsze pracuje z założonym filtrem.
    BTW, czy w tym modelu jest jakieś zabezpieczenie termiczne?

UPDATE:
    Po kilkunastu minutach przerwy, ponownie włączona myjka, "buczy". Nie jest to napewno odgłos normalnej pracy. Mimo buczenia, wody nie pompuje.
    PrzemekZZ
    Level 11  
    Mam okazje być dziś przy myjce i sytuacja jest taka:
    Kondensator 35uF sprawny. Mam tez w zapasie 40uF.
    Niezależnie który jest wpięty to sytuacja jest taka sama: myjka po uruchomieniu buczy, nagrzewa się dolna część (korpus pompy? Silnika?) a wirnik chłodzący silnik robi max 1/10 obrotu. Obracany ręcznie nie stawia oporu.
    Nie mam pojęcia, co może jej dolegać?