Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piec junkers cerapur smart zsb 22-3c Błąd EA

Romi7206 26 Apr 2022 06:26 495 5
 • #1
  Romi7206
  Level 4  
  Piec junkers cerapur smart zsb 22-3c. Witam wszystkich szukam pomocy.Nikt mi nie moze pomóc. A więc wyskoczył mi błąd EA .Przyjechał serwisant stwierdził że piec jest zabrudzony.Przeprowadzil konserwację wyczyścił i skasował 300 i pojechał.Bład wyskoczył po 2 godzinach. Przyjechał następny stwierdził że to są elektrody jonizujace.Wymienil na nowe zaś 250 zł I po 2 godzinach zaś błąd EA.Znowu Przyjechał stwierdził że to płyta główna. Wymienił .Zapłaciłem 1050 zł.Po dwóch dniach piec znowu błąd EA.Panowie straciłem już 1600 zł a piec dalej zepsuty.Co to może być Bardzo proszę o pomoc.
 • #3
  Romi7206
  Level 4  
  Piec wyczyszczony.Syfon również. Woda odpływa do kanalizacji z pieca
 • #4
  Adam-T
  Level 40  
  Tak czy inaczej reklamował bym ostatnią naprawę - po pierwsze jak widać była naprawą nieskuteczną, po drugie masz na nią (na naprawę i na samą płytę główną) gwarancję, po trzecie szkoda kasy, żeby to odpuścić.
 • #5
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Jeżeli wymiana płyty jest nieskuteczna to proszę zamontować "moją płytę" i szukać dale przyczyny. Elektrody natomiast to część eksploatacyjna trzeba je wymieniać co kilka lat w zależności od zużycia (można je zaakceptować). Następnie konserwację gdzie wystąpił błąd zapłonu EA trzeba zakończyć analizą spalin. Trzeba ustawić CO2 min i max i sprawdzić CO2 przy normalnej pracy startowej -II- i szczelność przewodu powietrzni spalinowego zawartość % O2. Syfon oczywiście czysty a wąż do kanalizacji bez zagięć ze spadkiem do kanalizacji.
 • #6
  vojtas1985
  Level 14  
  Cześć
  Nie napisałeś jakim gazem ogrzewasz.
  Ja bym jeszcze poszedł w kierunku sprawdzenia reduktora gazu ( lubią się czasami "dziwnie" blokować ) i licznika.
  Do sprawdzenia też powietrze pobierane do spalania ( CO2 i O2 )

  Pozdrawiam

  Jak wyżej ;)