Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch SPV50E00EU/01 - świeci kranik

mayey 28 Apr 2022 13:29 1323 3
 • #1
  mayey
  Level 3  
  Problem ze zmywarką, początkowo kranik świecił, przyczyną wyciek, wyciek wyeliminowałem zmywarka ruszyła jedno mycie i wszystko ok. Podczas drugiego uruchomienia pompa wydała krótki dźwięk i znów kranik, wycieku już nie ma wszędzie sucho, jakieś podpowiedzi co można sprawdzić?
 • #2
  -radas-
  Level 19  
  Kranik sugeruje że zmywarka ma problem z pobraniem wody lub jej spustem. Nie ma nic wspólnego z wyciekiem do podłogi zmywarki (chyba że nabierze zbyt dużo wody).
  W komorze filtrów jest klapka pod którą jest pompa spustowa, sprawdź czy coś nie zblokowało wiatraka pompy (opis jak to zrobić masz w instrukcji).
  Powodzenia
 • #3
  mayey
  Level 3  
  Pompa spustowa sprawdzona nawet na nową podmieniona i dalej to samo. Nawet jak pływak podnoszę to pompa spustowa nie rusza. Początkowo świecił kranik bo podłoga była zalana czujnik ewidentnie był podniesiony więc jak nie ma nic wspólnego? Po wytarciu wody normalnie ruszyła.
  I na początku tej dźwięk załączenia wydaje pompa myjąca a nie spustowa.
 • Helpful post
  #4
  -radas-
  Level 19  
  Kranik świeci - problem z poborem wody lub spustem wody.
  Kranik mruga - zalana podłoga.
  Jest różnica?
  Jeżeli zmywarka będzie miała problem z odpływem wody, może w trakcie mycia pobrać jej za dużo. Te za dużo trafi do podłogi systemem przelewowym, styropian się podniesie i załączy pompę spustową. Czy zlokalizowałeś przyczynę zalania podłogi?
  System zalania podłogi (styropian) powinien działać w każdym przypadku jeżeli moduł jest żywy. Jeżeli nie działa sprawdź moduł pod kontem upaleń lub odprysków (sprawdź triaki).
  Na panelu jest reset programu, po jego załączeniu i zamknięciu drzwi powinna pracować pompa spustowa (sprawdź).
  Twoja zmywarka wyświetla błędy poprzez mruganie diody (nie pamiętam której: kranik, błyszczyk, sól), np. mrugnie 5razy przerwa 5razy przerwa...To ile razy mrugnie przyporządkowane jest jakiemuś błędowi.
  Powodzenia