Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes actros mp4 - Nie odpala

citromaniak 29 Apr 2022 06:51 468 5
    citromaniak
    Level 22  
    Witam Mercedes actros mp4 nie chce odpalić.Silnik om470.Nie buduje prawie wcale niskiego ciśnienia paliwa.Na obwodzie niskim jest 0,5 bara podczas kręcenia silnikiem ostrzone także manometrem.Ktos wymienił całą pompę wysokociśnieniowa wraz z nisko ciśnieniowa.Wiem że w podstawie filtrów paliwa są zaworki zwrotne ,były czyszczone ale nic nie dało.Odpala dopiero na plaka. Ogólnie to już 3 actros który ma takie same problemy z zapalaniem.
    citromaniak
    Level 22  
    Wymieniony zawór na pompie wtryskowej od obwodu niskiego ciśnienia i dalej to samo.Ogolnie po zgaszeniu silnika ciśnienie niskiego obwodu za pompa wstępna spada do zera natychmiast.Na zapalonym jest 3,3 bara,przy kręceniu praktycznie 0 bar.
    citromaniak
    Level 22  
    Czy ktoś może potwierdzić kiedy się pompuje pompką ręczna to coraz ciężej idzie i w końcu staje pompka przy filtrze tak jak w innych ciężarowych.U mnie paliwo przy pompowaniu przelewa się na przelew w zbiorniku.
  • Helpful post
    Gregor_123
    Level 14  
    W pierwszej kolejności sprawdzić trzeba filtr paliwa, zanim zacznie się wymieniać pompy.
    Zdarza się, że przy wymianie zostaje uszczelka rdzenia filtra, albo urywa się dolny korek zaślepki.
    Będziesz miał takie objawy. Lejący wtryskiwać też nie pozwoli odpalić, ale tu musisz mieć testy diagnozą.
    Sterownik silnika nie uruchomi wtryskiwaczy póki na rozruszniku nie uzyskasz 2 barów.
    citromaniak
    Level 22  
    Pomógł nowy filtr paliwa podobno był uszkodzony na spodzie.Ale samochód pojeździł 1 tydzień i jest to samo.Wymiana na orginalne Mercedes nie pomogła.Podobno zaworki w ręcznej pompce siadają choć ja tego nie stwierdziłem.Test na szczelność przy 5 barach obudowa przechodzi.Wtryski są nowe i próba przelewów wyszła ok.Pompa nowa wraz ze wstępną.
    Gregor_123
    Level 14  
    Najważniejszy w filtrze jest ten trzpień zaślepki odpływowej.
    Jak ktoś osadza filtr w pokrywie i wkręca, to może nie trafić, albo go złamać.
    Filtr trzeba wcisnąć w gniazdo, a dopiero zakręcać pokrywę.
    Wyrywanie jakimiś drutami złamanej zaślepki w komorze filtra zniszczy obsadę rdzenia. Mercedes actros mp4 - Nie odpala