Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosze o info na temat tego wzmacniacza.

08 Lis 2005 22:44 1767 7
  • Poziom 27  
    Witam !!

Moge kupic wzmacniacz mocy na tranzystorach MOSFET. NIby on ma 250W/4ohm. (RMS) Tranzystory koncowe to IRF840b http://www.ortodoxism.ro/datasheets/philips/IRF840.pdf . Prosze o info czy ma on taka moc oraz czy jest to wytrzymala konstrukcja. Czy w razie czego mozna dolozyc kolejne pary tranzystorów aby pociagnol na 2Ω albo by zwiekszyc jego moc. Prosze o jak najszybsza odpowiedz. Schematu poki co nie mam ale zamieszczam zdjecie zlozonego: Prosze o info na temat tego wzmacniacza.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    IRF840 nie nadaje sie do tego typu konstrukcji.
    IRFP240, 250 w najgorszym razie IRF640.
    A to jaka moc osiagniez zalezy tylko od zasilacza. Wzmacniacz co najwyzej moze nie wytrzymac dluzszego grania.
  • Poziom 27  
    tak dzieki za info. Ale pominmy temat zasilania bo z tym nie ma problemu ale dokladnie chodzi mi oto czy bedzie mial taka moc jaka podal mi sprzedajacy... I czy jest lepszy czy gorszy od PA300 ??

Dodano po 9 [minuty]:

aha i dlaczego nie moze byc teggo tranzystora ??
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    zasilany impulsowo?
  • Poziom 27  
    nie tradyscyjnie...
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    IRF840 to wysokonapieciowe tranzystory ktore maja maly prad i duza rezystancje kanalu. Mala obudowa TO220 nie pozwala na skuteczne odprowadzanie ciepla.
    Z rysunku widac ze jest tam 6 tranzystorow mocy a wiec wychodzi ze po 100W/pare a to bardzo duzo. Wzmak jest mocno wyzylowany i kluczowa role odegraja podkladki mikowe pod tranzystorami mocy oraz sam radiator.
    PA300 jest na bardzo mocnych i niestety drogich tranzystorach mocy ale ma wszelkie zabezpieczenia. A ten na rysunku nie wiadomo.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Radiator jest spory, ale mnie raczej martwi, że są na nim chyba TYLKO mosfety. Nie widzę kompensacji temperaturowej, chyba że jest ona połączona tym żółto-czerwono-zielonym kabelkiem. :?:
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Moc mozesz osiągnąc nawet 300W(co nie znaczy ze bedzie pracował 24H na full mocy) zalezy tylko od tego czym to bedziesz to zasilał(jakie napiecie) i o jakiej wydajności pradowej. Ja jednak nie starał bym wyciągnąc wiecej niz 100-120W przy 8omach.

Wszystko mozna wyliczyć.

Amen.