Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy tanie Windowsy 10 i 11 w wersji BOX (Pendrive) są OK?

musculus 30 Apr 2022 21:56 453 13
lampy.pl
    musculus
    Level 17  
    Witam wszystkich,
    Piszę w tym dziale, bo chyba nie ma bardziej odpowiedniego do zadania takiego pytania.
    Ostatnio na Allegro jest trochę sprzedawców oferujących tanie systemy Windows w wersji BOX z nośnikiem USB. Przykładowo można kupić Windows 10 Pro nawet za 270zł. Zastanawiam się, skąd takie ceny. Czy to legalny system, czy pojawiły się jakieś nowe pirackie wersje Windows BOX i kupując taki system należy się liczyć z problemami natury technicznej i/lub prawnej?
  • lampy.pl
    rejdzyt
    Level 3  
    szczerze to raczej nie bierz Windowsa 11 no chyba że masz o nim dobre zdanie, w moim przypadku naprawdę wypada stosunkowo przeciętnie oraz słyszałem wiele negatywnych opinii w gronie moich znajomych
    Te wersje na pendrive powinny być Ok, nie testowałem ale wydają się być wiarygodne
  • lampy.pl
    dt1
    Admin of Computers group
    Podaj link do oferty. Większość tanich Windowsów to wałki (licencje używane, licencje studenckie MSDN i inne).
    W zasadzie Windowsa, jeśli chce się mieć legalnego, to warto kupić ze sprawdzonego sklepu, który na wałki nie może sobie pozwolić.
    Zwierzak_PAH
    Level 25  
    musculus wrote:
    oferujących tanie systemy Windows w wersji BOX z nośnikiem USB

No to zapytaj ludka z tego przykładowego linka, czy dostaniesz takie ładne pudełeczko z oryginalnym pendrive który na tej niebieskiej zatyczce ma piękny błyszczący hologram który nie jest tandetną naklejką a jest wtopiony w plastik.
    Szkoda, że nie dali zdjęcia tyłu pudełka bo podróba ma 2 błędy ortograficzne po angielsku :P
    musculus
    Level 17  
    Zwierzak_PAH wrote:
    No to zapytaj ludka z tego przykładowego linka, czy dostaniesz takie ładne pudełeczko z oryginalnym pendrive który na tej niebieskiej zatyczce ma piękny błyszczący hologram który nie jest tandetną naklejką a jest wtopiony w plastik.
    Szkoda, że nie dali zdjęcia tyłu pudełka bo podróba ma 2 błędy ortograficzne po angielsku :P
    To, co piszesz, jest ciekawe. Nawet nie wiedziałem, że na tym niebieskim kawałku pendrive jest hologram. Mam dwa Windowsy 10 Home Box (jeden kupiony w 2017 roku w Proline, drugi w 2022 roku w KR-system, obydwa kupione za zwykłą, cenę, nie jakąś podejrzanie niską) i dopiero po Twoim wpisie, gdy się im przyjrzałem to widzę, że tam coś w ogóle jest. Na pewno nie mogę tego nazwać "pięknym, błyszczącym hologramem". Raczej takie nie wiadomo co, w czym na upartego można się dopatrzyć logo Windows. Nie wiem, czy to znaczy, że te klucze są pirackie, czy tez trzeba zapewnić jakieś specjalne warunki oświetlenia, żeby hologram stał się "piękny i błyszczący"?
    dt1 wrote:
    Nie wiem, czy warto ryzykować zakup za 250 zł mając za 330 z proshopu licencję ESD, która ma bardzo duże szanse na bycie legalną :)
    Ta licencja z Proshopu też jest coś podejrzanie tania. Poza tym BOX jest o tyle lepszy od ESD, że w przypadku licencji BOX przeniesienie jej na inny komputer jest oficjalnie akceptowane przez Microsoft.
    dt1
    Admin of Computers group
    musculus wrote:
    Ta licencja z Proshopu też jest coś podejrzanie tania. Poza tym BOX jest o tyle lepszy od ESD, że w przypadku licencji BOX przeniesienie jej na inny komputer jest oficjalnie akceptowane przez Microsoft.

Jest, nie przeczę. Jedynie jakaś marka sklepu pozwala tutaj mieć nadzieję, że jest to coś legalnego.
    BOX za pół ceny jest sprzedawany przez firmę, która w opisie swojej działalności na Allegro ma zdanie: "Jesteśmy firmą zajmującą się importem towarów z krajów azjackich".

Bardziej bym uwierzył w to, że z Proshopu dostanę legalną licencję ESD (chociaż po zakupie bym potwierdził jej legalność w Microsoft i tak na wszelki wypadek) niż w to, że za mniej niż pół ceny dostanę nową licencję BOX na Win10/11 (bo w parametrach aukcji jest stan: nowy).
    Zwierzak_PAH
    Level 25  
    dt1 wrote:
    niż w to, że za mniej niż pół ceny dostanę nową licencję BOX na Win10/11 (bo w parametrach aukcji jest stan: nowy).

Tam na fotkach pudełek można odczytać 'made in singapur'
    A właśnie nie tak dawno był dym na z takimi na Amazon.

Jak ktoś ciekawy to można sobie wpisać w google 'win10pro fake' i będzie co poczytać.

Tu M$ daje tez poradnik na co zwracać uwagę:
    https://www.microsoft.com/en-us/howtotell/software-packaged
    musculus
    Level 17  
    Zwierzak_PAH wrote:
    Jak ktoś ciekawy to można sobie wpisać w google 'win10pro fake' i będzie co poczytać.
    Gdy wpisuję "win10pro fake" (w cudzysłowie) to znajduje jedną niewiele mówiącą stronę po niemiecku. Bez cudzysłowu wyników jest więcej, ale głównie stare i nie zawierające konkretów. Możesz podać jakieś dokładniejsze dane, co dokładnie wpisać w google? Albo podać gotowy link do poczytania?
    Zwierzak_PAH
    Level 25  
    musculus wrote:
    Gdy wpisuję "win10pro fake" (w cudzysłowie)

Bo chodzi o tekst pomiędzy '<--->' a nie dosłowne copy paste.

Powiadasz stare, chyba nie sądzisz, że ktoś co tydzień będzie publikował coś co jest od dawna znane ?

Proszę: 2 przykłady z brzegu.
    Link
    A tak podchodzi M$ do takich zakupów
    musculus
    Level 17  
    Zwierzak_PAH wrote:
    Powiadasz stare, chyba nie sądzisz, że ktoś co tydzień będzie publikował coś co jest od dawna znane ?
    Dzięki za linki. Napisałem "stare" bo myślałem, że te fałszywe wersje BOX to jest jakaś nowość (na Allegro tego chyba wcześniej nie było), zatem uznałem, że wyniki sprzed ponad roku nie dotyczą tej sprawy. Ale wygląda na to, że się myliłem.