Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ardo 1000X 2004r czasem jej sie chce wirować

kubutek8 09 Lis 2005 00:28 3838 6
  • #1 09 Lis 2005 00:28
    kubutek8
    Poziom 10  

Witam serdecznie.
    Mam praleczkę jak w tytule.
    Objawy:
    -realny czas prania od pokazywanego na wyświetlaczu około 2x dłuższy,ale nie zawsze.
    -kłopoty z wirowaniem tj.pralka zaczyna proces wypuszczania wody rozpoczynający wirowanie potem po wypuszczeniu wody chce wirować zaczyna się rozpędzać, w pewnej "pstryk pstryk" i zaczyna od nowa czasem się zdarza,że jeżeli na wyświetlaczu jest do końca 9 min. to znowu wskoczy na 10min i tak do znudzenia.

Niby nic ale kiedyś jak była nastawiona wieczorem na pranie to mnie obudziła o trzeciej nad ranem a na wyświetlaczu było co? Oczywiście 10min.Troszkę męczące. HELP
    Z góry dziękuję.

Jeszcze raz witam
    Usunełem tą wypowiedź bo to były same głupoty miałem chwilowe zaćmienie mózgu znalazłem fajny schemat podłączeń w pralce i to mi wszystko wyjaśniło co do tacho

• #2 09 Lis 2005 12:10
    jmk
    Poziom 28  

Sadząc po opisie jest to zelektronizowany werk z prockiem.
    Przyczyną są piki z tachometru dostajace się do układu.
    Jeśli znasz się trochę na elektronice to Ci podpowiem ale napisz na prv.

• #3 21 Sty 2006 11:05
    kubutek8
    Poziom 10  

Witam serdecznie

Problem już opisywałem niestety jak na razie problem nie rozwiązany.
    Pralka ma elektroniczny moduł sterujący 45dx-85dx 546041400-01,
    hydrostat typ760
    wszystkie przewody od układu hydrostatu są drożne
    hydrostat po dmuchnięciu w niego klika tylko raz i zwiera styki 11,14 sterujące zaworem wody a po zwiększeniu ciśnienia dołącza sie jeszcze styk 16 idący do modułu złącze cnB pin 9
    tacho po podłączeniu miernika i pokręceniu silnikiem wzbudza napięcie

Problem:
    Pralka czasem nie ma ochoty wirować, wiem zaraz ktoś napisze że temat był maglowany z tysiąc razy niestety przeczytałem może nie wszystko ale prawie i tak naprawdę żadnych konkretów nie znalazłem
    Jestem gotowy zakupić nowy moduł sterujący i hydrostat, ale chciałbym przynajmniej być pewien że to pomoże.
    Pralka przed wirowaniem wylewa wodę zaczyna się rozpędzać i po chwili robi reset mrygnie dwa lub trzy razy wyświetlacz i znowu zaczyna wylewać wodę kapnie z węża kilka kropel i znowu chce wirować i reset itd...czasem trwa to kilka minut, a czasem dużo dłużej i w końcu zacznie wirować i po pierwszym wirowaniu po wypuszczeniu wody następne wirowanie odbywa się normalnie oczywiście omawiam jeden cykl wirowania ,bo po płukaniu szopki odstawia dalej
    Ktoś napisał że jak mryga wyświetlacz to na pewno moduł sterujący,jeszcze Ktoś napisał że jak hydrostat pstryka tylko raz to walnięty hydrostat a może to i to a może ani jedno ani drugie

Znalazłem w necie moduł taki jak u mnie http://ekspertserwis.com.pl/sklep/product_inf...d=142&osCsid=fcc89d8cfb756157105b3941224cd56e

znalazłem też na forum i tu cytuje:
    Kupiłes kolego niezłego bubla. Niebyły to udane wypociny Ardo przed wielkim upadkiem. Niestety proponuje zainwestować w nowy moduł te z nowym oprogramowaniem śmigaja całkiem nieżle. W ardo niejest to wielki koszt a pozostała konstrukcja pralki całkiem fajna. W tej chwili firmowana nawet przeż Whirlpoola, Polara

Czy ten znaleziony w necie jest z nowym oprogramowaniem nie wiem nawet nie wiem jak to sprawdzić
    Jeśli ktoś ma jakieś pomysły proszę o pomoc z góry wielkie dzięki

Moderowany przez skryn:

Wiadomości scaliłem.

• #4 21 Sty 2006 14:08
    zayzayer
    Specjalista AGD

A spróbuj naciągnąć pasek. Z tymi nowymi ardkami nie ma problemów i mają w miarę tanie części.

• #5 24 Sty 2006 18:05
    kubutek8
    Poziom 10  

pasek naciągnięty aż piszczy jest jakby niewielka poprawa ale nadal w czasie wirowania potrafi zrobić "reset"

• #6 25 Sty 2006 18:48
    kradynaj
    Poziom 11  

A czy sprawdzałeś filtr pompy/ sprawdź jak szybko wypompowuje wodę/ może przytkany jes obwód wypompowywania wody

• #7 25 Sty 2006 20:17
    kubutek8
    Poziom 10  

filtr jest czysty jeżeli mówimy o tym wykręcanym z przodu pralki zresztą innego nie znalazłem, pompę nawet rozebrałem nie było w niej dużo zanieczyszczeń tylko troszkę lepkiego osadu
    Ja osobiście bardziej bym podejrzewał cały ten zakichany system wyważania wsadu ponieważ to przy tym cyklu najczęściej następuje reset.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME