Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bramka SONOFF Zigbee Bridge Pro z obsługą do 128 podurządzeń

ghost666 03 May 2022 12:57 390 0
Optex
 • Bramka SONOFF Zigbee Bridge Pro z obsługą do 128 podurządzeń
  Firma ITEAD właśnie wprowadził do sprzedaży nową bramkę SONOFF - Zigbee Bridge Pro, która obsługuje połączenie WiFi <-> Zigbee. Urządzenie to jest aktualizacją starszej bramki Sonoff ZBBridge wprowadzonej na rynek w 2020 roku.

  Oba urządzenia wyglądają dokładnie tak samo, a zmiany kryją się pod maską: kombinację EFR32MG21 i ESP8266/ESP8285 zastąpiono układami Texas Instruments SimpleLink CC2652P i ESP32, aby zwiększyć liczbę obsługiwanych podurządzeń z 32 do 128. Inne zmiany obejmują dodanie brzęczyka działającego jako dzwonek alarmowy lub dzwonek do drzwi, a także dodanie "wbudowanego, precyzyjnego lokalnego zegara czasu rzeczywistego" do synchronizacji czasu bramy w lokalnych harmonogramach scen.

  Specyfikacje SONFF Zigbee Bridge Pro (znanego również jako ZB Bridge-P):

  * Mikrokontroler komunikacji bezprzewodowej: Texas Instruments CC2652P SimpleLink oparty na ARM Cortex-M4F z wbudowanym wieloprotokołowym modułem bezprzewodowym 2,4 GHz ze zintegrowanym wzmacniaczem mocy.
  * Dwurdzeniowy układ Espressif Systems ESP32-DOWN-V3 z wsparciem dla WiFi 4 i Bluetooth LE.
  * Łączność bezprzewodowa — 2,4 GHz 802.11b/g/n WiFi 4 i Zigbee 3.0.
  * Obsługuje do 128 podurządzeń Zigbee.
  * Obsługa trybów bezpieczeństwa w domu: tryb domowy, tryb nieobecności i tryb uśpienia (możliwy do wykorzystania jako alarm lokalny).
  * Zegar czasu rzeczywistego, zapewniający dokładny czas, nawet gdy sieć nie działa.
  * Zasilanie – 5 V / 1 A przez port Micro USB.
  * Wymiary – 62 mm x 62 mm x 20 mm.
  * Waga – 35 gram.
  * Zakres temperatur pracy– od -10°C do 40°C.

  Firma właściwie nie wymienia używanych w systemie mikrokontrolerów, ale możnaa je znaleźć na zdjęciach udostępnionych na stronie FCC.

  Bramka SONOFF Zigbee Bridge Pro z obsługą do 128 podurządzeń


  Podobnie jak poprzedni model, ten również ma być sterowany za pomocą aplikacji eWelink na Androida. Jest on kompatybilny z urządzeniami Zigbee firmy SONOFF i innych firm oraz obsługuje asystentów głosowych Google Home i Amazon Alexa.

  Wielu użytkowników może oczekiwać wsparcia dla obsługi oprogramowania układowego typu open source, tak jak to bywało wcześniej. Na przykład model SONOFF Zigbee Bridge obsługuje Tasmotę w celu integracji z Home Assistantem, ale nie jest on dostępny w wersji Pro. Dobrą wiadomością jest to, że Zigbee2Tasmota (tasmota-zbbridge) jest już obsługiwany na Zigbee Gateway firmy Tube z podobnym połączeniem układów ESP32 i CC2652F. Kod można znaleźć na Githubie, więc należy się spodziewać, że obsługa Zigbee2Tasmota wkrótce zostanie zmigrowana również na nowy SONOFF Zigbee Bridge Pro.

  Bramkę SONOFF Zigbee Bridge Pro można zakupić w sklepie ITEAD za 24,90 dolarów, a firma oferuje również szeroki wybór czujników Zigbee, które wyposażono w szereg inteligentnych przełączników i rozmaitych sensorów (temperatury, wilgotności, ruchu itp.).

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2022/05/03/sonoff-zigbee-bridge-pro-gateway-supports-up-to-128-sub-devices/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11009 posts with rating 9359, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Optex