Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Siemens SN26T890EU nie myje dolnego kosza

yeti63 03 May 2022 19:41 156 2
    yeti63
    Level 2  
    Dzień dobry.

Sprawa dotyczy zmywarki jak w tytule. Pierwotnie słabo myła górny kosz, następnie przestała grzać wodę. Wymieniłem pompogrzałkę, wyczyściłem wszystkie przewody, w tym rozdzielacz. Wyczyściłem nadpalony styk przy silniku rozdzielacza.
    Po tej operacji zmywarka pracuje prawidłowo, tj. grzeje, górny kosz też myje poprawnie, jednak teraz nie domywa dolnego kosza, z dolnego śmigła nic nie leci - podejrzewam, że przy składaniu źle ustawiłem przepustnicę strumieni. Niestety nie dysponuję żadną dokumentacją, więc ustawiłem "na oko" i takie efekty.
    Proszę o pomoc - czy ktoś ma rysunek ustawienia przepustnicy "na zero", czy jest możliwość zresetowania tego położenia bez rozbierania zmywarki tzn. z poziomu programatora?

Pozdrawiam
  • Helpful post
    Jakubserwis
    Level 23  
    Prawdopodobnie całkiem źle ustawiłeś koła zębate, gdybyś zrobił to tylko z niewielkim przesunięciem, to zmywarka i tak ustawi zawór w pozycji " zero" na początku cyklu.
    Więc musisz rozebrać zawór i pokombinować, wątpię żeby ktoś miał taki schemat ułożenia kół zębatych bo jako serwisanci składamy to intuicyjnie, a bynajmniej ja robię to na zdrową logikę działania mechanizmu.
    yeti63
    Level 2  
    Dzięki za szybką odpowiedź.
    Tak właśnie przypuszczałem, zębatki są prawidłowo ustawione względem siebie - nie da się tego zrobić źle, bo nie będą się obracać. Nie wiem tylko jakie powinno być początkowe ustawienie otworów przepustnicy - oba kanały otwarte (duże otwory), czy też jeszcze inaczej?