Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ocieplenie stropu nad pokojem 2 warstwami wełny a pusta przestrzeń.

Koll0 03 May 2022 22:45 225 5
    Koll0
    Level 4  
    Witam forumowiczów.
    Właśnie ocieplam poddasze wełną. W jednym miejscu stoję przed dylematem na temat którego słyszałem i czytałem dużo, na tyle dużo że mam teraz mętlik w głowie.
    Przechodząc do meritum, mam strop nad pomieszczeniami gdzie odległość od stelaża i płyty GK do jętek jest większa niż łączna grubość wełny która będzie tam położona.
    Mianowicie, Pierwszą warstwę układam między jętkami - 15 cm. Później mam przerwę, około 30-40 cm i dopiero wtedy kolejną warstwę wełny - 15 cm. Następnie stelaż, folia i płyta.

Sufitu podnieść nie mogę.

Teraz pytanie. Jak ułożyć te warstwy wełny żeby było dobrze. Z przerwą pomiędzy nimi? A może opuścić górną warstwę na dolną tak żeby leżały na stelażu? Czy może podciągnąć drugą warstwę do góry i tam ją zamocować?
    Co z jakością ocieplenia, wilgocią czy co tam jeszcze brać pod uwagę
    Koll0
    Level 4  
    78db78 wrote:
    Wełna musi być bez przerwy.

Dobrze a czemu ?
    A teraz czy jest zależność w którą stronę tą wełnę przesunąć? Do góry do jętek i zostawić przestrzeń w dół aż do folii czy wełnę opuścić na stelaż ?
    ALIBABA I
    Level 28  
    Koll0 wrote:
    Następnie stelaż, folia i płyta
    Hm napisałeś wełna przecież ona musi oddychać , prawda , niech budowlańce się odezwą , ja to przećwiczyłem też docieplenie ,
    Koll0 wrote:
    Teraz pytanie. Jak ułożyć te warstwy wełny żeby było dobrze. Z przerwą pomiędzy nimi? A może opuścić górną warstwę na dolną tak żeby leżały na stelażu? Czy może podciągnąć drugą warstwę do góry i tam ją zamocować?
    Co z jakością ocieplenia, wilgocią czy co tam jeszcze brać pod uwagę
    ?.
    Koll0
    Level 4  
    ALIBABA I wrote:
    ?.

To może inaczej, patrząc od dołu:
    1. Płyta GK
    2. Folia
    3. Stelaż
    4 Wełna w dwóch warstwach - łącznie 30 cm
    5 Pustka ok. 40 cm
    6. Jętki
    7 Deskowanie (podłoga strychu)

Najlepiej nie rozdzielać warstw wełny, ok.
    Tylko czy wełnę 30 cm kłaść na stelażu bezpośrednio czy podnieść ją do poziomu jętek.
    Wełnę opuściłem bezpośrednio na wieszaki. Wydaje się to być najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji.
    Koll0
    Level 4  
    Tylko czy wełnę 30 cm kłaść na stelażu bezpośrednio czy podnieść ją do poziomu jętek.