Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowe ADC Easy Drive ułatwiają projektowanie przy wiodącej wydajności

ghost666 04 May 2022 11:44 309 0
Tespol
 • Nowe ADC Easy Drive ułatwiają projektowanie przy wiodącej wydajności
  Firma Analog Devices przedstawiła wczoraj nową ofertę 16-do-24-bitowych przetworników o sukcesywnej aproksymacji, których stosowanie w projektach upraszcza często złożony proces projektowania przetworników ADC do zastosowań w systemach pomiarowych, przemyśle i opiece zdrowotnej. Nowa, wysokowydajna rodzina układów SAR ADC wykorzystuje opatentowaną przez ADI technologię Easy Drive i wszechstronny szeregowy interfejs peryferyjny (SPI) Flexi-SPI, które rozwiązują wyzwania projektowe systemu i poszerzają wybór bezpośrednio kompatybilnych produktów towarzyszących.

  Technologia Easy Drive firmy ADI pozwala uzyskać wysoką wydajność urządzenia, eliminując jednocześnie wiele tradycyjnych wyzwań projektowych na poziomie systemu, takich jak ścisłe wytyczne dotyczące rozkładu ścieżek, sztywne wymagania dotyczące synchronizacji interfejsu cyfrowego oraz skomplikowany wybór produktów towarzyszących. Uniwersalny cyfrowy interfejs Flexi-SPI ułatwia integrację procesora hosta i ADC, zapewniając łatwe do spełnienia wymagania dotyczące taktowania. Połączenie wysokiej wydajności z tym nowatorskim interfejsem cyfrowym zapewnia istotne ułatwienia projektowanie systemu, a także przyspiesza cykl projektowania systemu.

  Pierwszy w nowej rodzinie układów SAR ADC jest 24-bitowy dwukanałowe przetwornik analogowo-cyfrowy o symultanicznym próbkowanie. Oferuje on dwa miliony próbek na sekundę na kanał (Msps). Układ AD4630-24 należy do rodziny sześciu elementów o kompatybilnych ze sobą wyprowadzeniach. Element ten charakteryzuje się wiodącą w branży nieliniowością całkowitą (INL) wynoszącą 0,9 części na milion ( ppm), co stanowi czterokrotną poprawę w porównaniu do porównywalnych elementów. AD4630-24 integruje w sobie bufor dla napięcia odniesienia i wszystkie krytyczne komponenty filtrujące w jednym chipie, zapewniając dwukrotną poprawę gęstości elementów na PCB w porównaniu z innymi rozwiązaniami.

  "Połączenie wydajności i szybkości doprowadzi do bardziej dokładnych i stabilnych cyfrowych pętli sterowania, które mogą ustawić się do ostatecznej wartości zadanej z mniejszym opóźnieniem" powiedział Ray Goggin, dyrektor generalny Electronic Test & Measurement Group w ADI. "Nowa rodzina przetworników firmy ADI to celowa ewolucja technologii, która dodatkowo upraszcza proces projektowania, oceny i szybszego wprowadzania na rynek sterowanych cyfrowo produktów precyzyjnych".

  Kluczowe cechy AD4630-24:

  * Najwyższa dokładność: gwarantowana wysoka dokładności przy 0,9 ppm INL przy typowej wydajności 0,1 ppm.
  * Współczynnik sygnału do szumu (SNR) typowo na poziomie 105,7 dB.
  * Niewielki rozmiar rozwiązania: obudowa CSP-BGA z integracją w skali chipa, która łączy w sobie wszystkie krytyczne zasilacze i kondensatory filtrujące oraz bufory napięcia odniesienia, aby zmniejszyć zajmowaną powierzchnię i liczbę elementów systemu.
  * Szeroki zakres wejściowy napięcia współbieżnego: zapewnia zgodność z łańcuchami sygnałów wejściowych typu single-ended i różnicowym.

  Dwukanałowy AD4630-24 i jednokanałowy AD4030-24 są już dostępne w sprzedaży, a dodatkowe cztery przetworniki SAR ADC zostaną wprowadzone do oferty firmy w tym roku.

  ElementRozdzielczośćLiczba kanałówCzęstotliwość próbkowaniaDostępność
  AD4630-2424-bitDwukanałowy2 MspsJuż
  AD4030-2424-bitJeden kanał2 MspsJuż
  AD4630-1616-bitDwukanałowy2 MspsNiebawem
  AD4632-2424-bitDwukanałowy500 kspsNiebawem
  AD4032-2424-bitJeden kanał500 kspsNiebawem
  AD4632-1616-bitDwukanałowy500 kspsNiebawem


  Przetwornik AD4630-24 wyceniony został na 30,95 dolarów przy zakupie 1000 sztuk elementu. Dostępny jest w kompaktowej obudowie CSP-BGA z 64 wyprowadzeniami o wymiarach 7 mm x 7 mm x 1,72 mm. Oprócz samego układu do sprzedaży trafił także zestaw deweloperski EVAL-AD4630-24FMCZ dla tego układu, który zakupić można za 199 dolarów.

  Źródło: materiały prasowe firmy Analog Devices

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11009 posts with rating 9359, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Tespol