Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Halogeny do traktorka kosiarki

okalautar 05 May 2022 22:28 258 4
    okalautar
    Level 1  
    Potrzebuję wyraźny i prosty schemat podłączenia 2 halogenów z wyłącznikiem do traktorka kosiarki. Czy jest ktoś kto ogarnie jakiś szybki rysunek.
    paw1470
    Level 17  
    Nie ma szans. Za proste i za dużo możliwości. Jeżeli ma być włączane tylko włącznikiem to włącznik do + akumulatora. Potem w szeregu halogeny. Druga strona halogenów do - akumulatora. Warto dać bezpiecznik przed włącznikiem. Do tego sam sobie zrobisz rysunek. Masz mieć akumulator, bezpiecznik, włącznik i halogen. Narysuj wszystko po rogach kartki. Linia przy każdej krawędzi i masz schemat. Ja bym dał bezpiecznik w bezpiecznym miejscu w okolicach + akumulatora. Jak zrobisz zwarcie to mniejsze ryzyko uszkodzenia czegoś więcej. Jak masz skrzynkę bezpieczników to tak szukaj prądu. - akumulatora może być z metalowej ramy jeżeli taka jest.

No ale to za proste i za dużo możliwości żeby ktoś dał dokładną instrukcję
    398216 Usunięty
    Level 43  
    A czy sam akumulator w tej kosiarce jest? A jakiej pojemności? A ładowany w czasie pracy jakim prądem?
    I w końcu JAKIE HALOGENY (moc)???
    Kolega paw1470 raczył napisać wiele słów z których nic nie wynika, a bezkrytyczne zastosowanie się do jego sugestii może doprowadzić do uszkodzenia układu ładowania.
    paw1470
    Level 17  
    Zakładam że autor umie myśleć samodzielnie. Wyjaśniłem jak podłączyć bo takie było pytanie. Oczywiście kosiarki są różne. Te które widziałem miały większą moc niż skuter. Akumulatory takie jak czasami ludzie w maluchach mieli. Układ ładowania pewnie też jest z zapasem.

Ja bym wybrał ledy. To nie samochód i nie musi mieć homologacji. Mniejszy pobór prądu i lepszy zasięg. No ale nie takie było pytanie.
    Nie popełniłem żadnego błędu w opisie. Jeżeli nie ma akumulatora to pytanie jest bez sensu. Jeżeli ktoś sobie wymyślił że będzie nosił całą noc to się nauczy jak mu potem nie odpali. Układ ładowania raczej się nie uszkodzi no ale ta dyskusja nie ma sensu.

Jeżeli autor pyta świadomie to da radę i nic się nie stanie. Jeżeli pytanie było całkiem bez sensu bo ktoś tak sobie wymyślił to i tak coś uszkodzi. Może popełniłem błąd nie zadając pytan ale sam opis jest taki jak powinien być
    LEDówki
    Level 36  
    Można tez założyć, że tzw. Halogeny będą w rzeczywistości lampami LED, które zużyją mniej prądu niż żarówki halogenowe (halogeny). Przy tym rodzaj obudowy nie ma żadnego znaczenia, ale sprzedawcy i kupujący nie wiedzą o tym, co ci pierwsi skwapliwie wykorzystują.