Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CBD10A - Elektryczny paleciak się zacina bez obciążenia

rychu9191 06 May 2022 17:22 336 6
 • #1
  rychu9191
  Level 5  
  Witam
  Jak jest załadowany chodzi normalnie przód i tył. Jak jest wyżej podniesiony na pusto również. Jedynie na pusto się zacina jak jest opuszczony, co może być przyczyną?
 • #2
  aaanteka
  Level 41  
  Podane oznaczenie nie wiele mi mówi, dość skąpo podajesz opis i prezentację posiadanego urządzenia. Posiadasz instrukcję obsługi? Przyczyna może tkwić w czujniku położenia lub też w czujniku obciążenia o ile ten model taki posiada.
 • #3
  rychu9191
  Level 5  
  Z instrukcją ciężki temat bo używkę kupiłem, jest firmy promag, gdzie szukać czujnika położenia? Jak może wyglądać?
 • #4
  aaanteka
  Level 41  
  To coś w tym stylu:
  CBD10A - Elektryczny paleciak się zacina bez obciążenia

  Czy masz możliwość opuszczenia nie do minimum , do wartości pośredniej?


  Czujnik zwykle jest gdzieś w pobliżu siłownika lub nawet w nim samym, to zależy od konstrukcji. Nie znam tego modelu i zastosowanego rozwiązania w nim.

  W jaki sposób wygląda to "zacinanie" i co robisz w przypadku "zacięcia", aby ponownie zadziałał?
 • #5
  rychu9191
  Level 5  
  To ten model:

  Gdy go odcina odczekuje z 2s i rusza, ale po chwili to samo i różnie bywa czasem ujeździe trochę dalej czasem go zacina co chwilę że nawet nie idzie ruszyć. Jak mu spamuje do przodu/tyłu to całkiem nie rusza dopiero odczekanie pomaga, albo ewentualnie jak jest podniesiony minimum 10-15cm to nie ma tego problemu.
 • #6
  rychu9191
  Level 5  
  CBD10A - Elektryczny paleciak się zacina bez obciążenia [img-1] Znalazłem chyba winowajcę, sprzęgło elektromagnetyczne w pewnych momentach nie łapie i słychać strzał jakby działał hamulec awaryjny i blokuje paleciaka. Ta płytka sprzęgła się cofa zamiast być spięta i wprowadzać w ruch go. Nawet jestem pewien że było już kiedyś wymieniane na jakiegoś chinola. Jest ktoś w stanie dać jakiś namiar skąd takie sprzęgło teraz ogarnąć? CBD10A - Elektryczny paleciak się zacina bez obciążenia