Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CBD10A - Elektryczny paleciak się zacina bez obciążenia

rychu9191 06 May 2022 17:22 336 6
    rychu9191
    Level 5  
    Witam
    Jak jest załadowany chodzi normalnie przód i tył. Jak jest wyżej podniesiony na pusto również. Jedynie na pusto się zacina jak jest opuszczony, co może być przyczyną?
    aaanteka
    Level 41  
    Podane oznaczenie nie wiele mi mówi, dość skąpo podajesz opis i prezentację posiadanego urządzenia. Posiadasz instrukcję obsługi? Przyczyna może tkwić w czujniku położenia lub też w czujniku obciążenia o ile ten model taki posiada.
    rychu9191
    Level 5  
    Z instrukcją ciężki temat bo używkę kupiłem, jest firmy promag, gdzie szukać czujnika położenia? Jak może wyglądać?
    aaanteka
    Level 41  
    To coś w tym stylu:
    CBD10A - Elektryczny paleciak się zacina bez obciążenia

Czy masz możliwość opuszczenia nie do minimum , do wartości pośredniej?

Czujnik zwykle jest gdzieś w pobliżu siłownika lub nawet w nim samym, to zależy od konstrukcji. Nie znam tego modelu i zastosowanego rozwiązania w nim.

W jaki sposób wygląda to "zacinanie" i co robisz w przypadku "zacięcia", aby ponownie zadziałał?
    rychu9191
    Level 5  
    To ten model:

Gdy go odcina odczekuje z 2s i rusza, ale po chwili to samo i różnie bywa czasem ujeździe trochę dalej czasem go zacina co chwilę że nawet nie idzie ruszyć. Jak mu spamuje do przodu/tyłu to całkiem nie rusza dopiero odczekanie pomaga, albo ewentualnie jak jest podniesiony minimum 10-15cm to nie ma tego problemu.
    rychu9191
    Level 5  
    CBD10A - Elektryczny paleciak się zacina bez obciążenia [img-1] Znalazłem chyba winowajcę, sprzęgło elektromagnetyczne w pewnych momentach nie łapie i słychać strzał jakby działał hamulec awaryjny i blokuje paleciaka. Ta płytka sprzęgła się cofa zamiast być spięta i wprowadzać w ruch go. Nawet jestem pewien że było już kiedyś wymieniane na jakiegoś chinola. Jest ktoś w stanie dać jakiś namiar skąd takie sprzęgło teraz ogarnąć? CBD10A - Elektryczny paleciak się zacina bez obciążenia