Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyciek oleju z usczelniacza wału od skrzyni biegów Peugeot Boxer 3.0 HDI

Mateusz978 06 May 2022 21:33 261 5
 • #1
  Mateusz978
  Level 2  
  Witam.
  Mam problem z Peugeot Boxer 3.0 HDI. Samochód przyjechał na wymianę dwumasy. Po demontażu skrzyni biegów okazało się że do wymiany jest jeszcze uszczelniacz wału. Kupiłem drugi z firmy Victor Reinz. Po założeniu skrzyni i po odpaleniu samochodu dalej leci olej. Zdemontowaliśmy drugi raz skrzynie i widać było że olej wydobywa się z pod uszczelniacza , kupiłem drugi uszczelniacz oryginalny a w środku też Victor Reinz , kupiłem przyrząd do montażu tego uszczelniacza, zamontowany tak jak w książka nakazuje, i ta sama sytuacja po złożeniu skrzyni dalej to samo. Miał ktoś taki przypadek ? Proszę o odpowiedź.
 • #2
  Megawe
  Level 34  
  Jakiego typu jest ten uszczelniacz ??
  Jak to jest uszczelniacz, który uszczelnia na swojej wewnętrznej pionowej płaszczyznie, to trzeba go bardziej ścisnąć.
  Rozbierz stary uszczelniacz to zrozumiesz jak on działa.
 • #3
  Mateusz978
  Level 2  
  Ten uszczelniacz jest złożony z dwóch części, blachy to wchodzi na wał korbowy i uszczelniacz po zewnętrznej stronie. Wyciek oleju z usczelniacza wału od skrzyni biegów Peugeot Boxer 3.0 HDI
 • #5
  marszałekkom
  Level 26  
  Kauczukowy czy teflonowy? Teflonowy zakłada się bez smarowania i musi minąć ze 4 godziny zanim ruszysz wałem. Dlatego ja gdzie się da tam stosuję tradycyjne kauczukowe ze sprężynką.
 • #6
  Megawe
  Level 34  
  Uszczelniacz składa się z dwóch części. Warga nie styka się z wałem tylko wewnątrz uszczelniacza styka się z powierzchnią prostopadłą do wału pierścienia zewnetrznego. Uszczelniacz taki powinien nie mieć problemów z uszczelnieniem wałów które mają bicie. Warga musi być dociśnięta do płaszczyzny po której trze.
  Rozbierz stary uszczelniacz i zrób zdjęcia.