Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Intel wypuszcza SDK dla Cortex-M7 PSE znajdującego się w układach Elkhart Lake

ghost666 06 May 2022 23:28 375 0
Computer Controls
 • Intel wypuszcza SDK dla Cortex-M7 PSE znajdującego się w układach Elkhart Lake
  Procesory Elkhart Lake integrują w sobie tzw. silnik odciążający Intel Programmable Services Engine (Intel PSE) dla obciążeń IoT. Oparty jest on na wbudowanym mikrokontrolerze z rdzeniem ARM Cortex-M7, który obsługuje sterowanie IO w czasie rzeczywistym za pomocą interfejsów GPIO, I²C i/lub UART. Wspiera także funkcje takie jak zdalne zarządzanie urządzeniami poza pasmem, serwer proxy sieci oraz wbudowany kontroler i koncentrator czujników.

  Do tej pory oprogramowanie układowe było dostarczane tylko jako plik binarny o zamkniętym kodzie źródłowym, ale programiści zespołu Coreboot opublikowali list otwarty z prośbą, aby udostępnić zasoby oprogramowania układowego PSE w grudniu zeszłego roku. Odnieśli na tym polu sukces, a Intel wydał PSE SDK oparty na Zephyr OS.

  Zestaw SDK dla oprogramowania układowego — Intel PSE SDK — łączy w sobie komponenty open-source (próbki kodu, usługi itp.) bazujące na liberalnej licencji Apache 2.0 oraz biblioteki. A także narzędzia o zamkniętym kodzie źródłowym wydane na licencji Intela, umożliwiające redystrybucję i używanie w formie binarnej, bez wprowadzania modyfikacji. Wszystko znajduje się w repozytorium na GitHubie, w tym dokumentacja objaśniająca, jak rozpocząć korzystanie z kompletu SDK Zephyr, skrypt instalacyjny i przykłady kompilacji. Intel wyjaśnia również, jak połączyć podpisane PSE w zintegrowany obraz oprogramowania układowego, który można następnie przesłać do pamięci Flash SPI NOR na płycie za pomocą programatora DediProg SF600 Plus.

  Chociaż Intel PSE SDK nie jest całkowicie open-source, jego publikacja może nadal pomóc w integracji z programami ładującymi o otwartym kodzie, złagodzić niektóre problemy związane z bezpieczeństwem/prywatnością i być może stworzyć nowe przypadki użycia Intel Programmable Services Engine.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2022/04/23/intel-pse-sdk-elkhart-lake-arm-cortex-m7/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11009 posts with rating 9359, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Computer Controls