Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Rejestrator samochodowy - jak podłączyć pod bezpieczniki?

Niuwald 07 May 2022 14:09 255 7
    Niuwald
    Level 4  
    Witam.

Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć gdzie mogę się wpiąć w bezpieczniki z rejestratorem z trybem parkingowym?
    - Posiadam adaptery bezpiecznikowe.
    Samochód to Dacia Sandero 2018.

Zdjęcie skrzynki.

Rejestrator samochodowy - jak podłączyć pod bezpieczniki?
  • Helpful post
    tzok
    Moderator of Cars
    Adapterem bezpiecznikowym wpinasz się przed bezpiecznik, więc po prostu znajdź bezpiecznik, na którym jest zasilanie przy wyłączonej stacyjce i gotowe. Masz tam też jedno wolne pole ze stykami, sprawdź, a nuż, będzie tam stałe 12V...
  • Helpful post
    lopr_pol
    Level 27  
    Jak pamiętam, na pierwszych dwóch dolnych rzędach jest stały plus. Można też szybko odchylić ten moduł bezpieczników, masz po lewej stronie zatrzask.
    Niuwald
    Level 4  
    Dzisiaj podczas próby podłączenia odniosłem wrażenie, że może smartbox III ma usterkę, bowiem podłączyłem go na próbę bezpośrednio pod akumulator i smartbox zapalił się i zgasł, a kamera poinformowała o niskim stanie baterii, po czym się wyłączyła, więc teraz pytanie czy:

A - Usterka SmartBoxa III?
    B - Niski stan naładowania akumulatora, że SmartBox od razu się rozłączył?
    Niuwald
    Level 4  
    Dobra podłączyłem wszystko i jak na razie jest ok, okazuje się że sam nie wiem jak to możliwe ale na stałym plusie napięcie spadało poniżej 12V stąd SmartBox III rozłączał kamerę ale co dziwne że sprawdziłem napięcie i było np. 11.88V a 15 min później te napięcie już wynosiło 11.98V a auto stało na wyłączonym silnikiem i co sam się ładuje 🤣🤣🤣
  • Helpful post
    lopr_pol
    Level 27  
    W "sandaczu" napięcie 11,8V może być normalne :) To jest najniższe dopuszczalne napięcie aku od którego startuje ładowanie, najlepiej by było podłączyć się jakimś np. dd4all i podnieść ten parametr, maksymalnie da się chyba do 13,0V.
    Niuwald
    Level 4  
    No zdziwiło mnie ze w ciągu 15 min napięcie wzrosło na wyłączonym silniku 🤣🤣
    Dobra dzięki za pomoc i temat zamykam.
    Niuwald
    Level 4  
    No zdziwiło mnie ze w ciągu 15 min napięcie wzrosło na wyłączonym silniku 🤣🤣
    Dobra dzięki za pomoc i temat zamykam.

Dodano po 3 [minuty]:

...