Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

70mai A500s + kamera wsteczna wyłącza się po chwili podczas jazdy

Tradesat 07 May 2022 16:07 468 9
    Tradesat
    Level 2  
    Witam,
    mam od niedawna kamerke 70mai A500s w komplecie z kamerą wsteczną.
    Na stałe jest ona podłączona do gniazda zapalniczki poniewaz po kliku minutach od zgaszenia silnika, prąd znika więc nie rozładowuje mi to akumulatora.

Podczas odpalenia auta wraca prąd i słychać odpalenie się kamerki ale dość szybko wyłącza się ona jakby zupełnie nie chciała się ładować nawet z zapalniczki.

Dodam, że zapalniczka ma prąd, ładuję tam czasem też telefon. Kamerka jest nowa praktycznie, jeździ w aucie od moze 2 tygodni.

Sprawdzałem nagrania z kamery zwykle po około 10minutach już nie nagrywa nic, całkowicie pada pomimo stałego podłączenia. Próbowałem na dwóch gniazdach zapalniczki. Oczywiscie kable oryginalne z pudełka i wtyczka też.

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał podobny problem, czy może to być zwiazane z softem czy raczej uszkodzony egzemplarz.
    Moim zdaniem podłączona kamerka powinna nie tylko działać cały czas ale i ładować baterie na tyle żeby miec zapas potem.

Czy jest opcja ze wydeorejestrator łacznie z kamerą wsteczną pobiera za dużo prądu i zapalniczka w aucie nie wyrabia dlatego się wyłącza? Czy raczej problemu szukać gdzie indziej?
    damian1115
    Level 34  
    Tradesat wrote:
    Czy jest opcja ze wydeorejestrator łacznie z kamerą wsteczną pobiera za dużo prądu i zapalniczka w aucie nie wyrabia dlatego się wyłącza?

Nie, nie ma takiej opcji.
    Tradesat wrote:
    Czy raczej problemu szukać gdzie indziej?

Tak problemu szukaj gdzie indziej, może w ustawieniach na kamerce.
    Tradesat
    Level 2  
    jerry1960 wrote:
    Tu masz opis jak zamontować dodatkowe zasilanie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3812511.html

Dodatkowe zasilanie spoko opcja, ale najpierw chciałbym rozwiązać problem aktualny, bo ewidentnie jest coś nie tak. Jeszcze nie doszedłem do tego co może być przyczyną.
    Foster20
    Level 9  
    Witam. mam ten sam problem... jaki masz wgrany firmware? u mnie wgrany 1.017ww + 70mai Hardwire Kit oczywiście podłączony prawidłowo bo na początku na wersji 15ww działał a po wgraniu 17ww mimo że podłączone ładowanie to po chwili wyskakuje podłącz do ładowarki.. albo oni robią taki badziew albo niewiem o co chodzi z tym dziadostwem.
    jerry1960
    Level 35  
    Może pada akumulatorek . Mam podłączone pod dodatkowe zasilanie od roku i zero problemu.
    Tradesat
    Level 2  
    Foster20 wrote:
    Witam. mam ten sam problem... jaki masz wgrany firmware? u mnie wgrany 1.017ww + 70mai Hardwire Kit oczywiście podłączony prawidłowo bo na początku na wersji 15ww działał a po wgraniu 17ww mimo że podłączone ładowanie to po chwili wyskakuje podłącz do ładowarki.. albo oni robią taki badziew albo niewiem o co chodzi z tym dziadostwem.

Właśnie mam tą wersje 17ww - aktualizacja po wyjęciu z pudełka wiec na innym nie testowałem. Nawet nie moge zrobić downgrade bo testowałem te opcje przez karte pamięci i trzymanie przycisku prawego + włączenie. Jednak u mnie nie zaczyna się żadna instalacja oprogramowania

Dodano po 10 [minuty]:

jerry1960 wrote:
    Może pada akumulatorek . Mam podłączone pod dodatkowe zasilanie od roku i zero problemu.

tzn uzywasz tego dodatkowego zestawu kabli? czy jakoś przez powerbanka?
    jerry1960
    Level 35  
    Używam dodatkowego zestawu kabli (był w komplecie) podpięte pod bezpiecznik ze stałym plusem.
    Tradesat
    Level 2  
    Chyba rozwiązałem problem ;)

zainstalowałem oprogramowanie 1.0.6 a potem 1.0.17 ponownie i wygląda na to że pomogło
    Foster20
    Level 9  
    Tradesat wrote:
    Chyba rozwiązałem problem ;)

zainstalowałem oprogramowanie 1.0.6 a potem 1.0.17 ponownie i wygląda na to że pomogło

Jak to zrobiłeś? ja próbowałem wgrać 1.06 i moja kamera w ogóle się uruchamiała, mogę wgrać tylko 1.015..

Edit. OK. Udało sie, u mnie nie mogłem zejsc z 1.0.17ww na 1.0.6ww odrazu tylko musialem schodzic po kolei czyli z 17ww>15ww>14ww>10ww i 6ww... i teraz działa

Jak cos to zamieszczam rozne wersje jakby ktos szukał.