Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak odzyskać zhackowane konto na Facebooku?

quqlanczyk 07 May 2022 19:00 363 3
    quqlanczyk
    Level 3  
    Witam.
    Nie wiem czy dobre forum, ale postaram się opisać mój problem.

Sprawa dość dawna, ale chciałbym jakoś odzyskać moje stare konto na Facebooku.

W grudniu 2021 niechcący pobrałem jakiegoś wirusa z Internetu, była około 1 w nocy, widziałem, że jakieś dziwne programy się włączają, coś obciąża procesor itd. Z racji iż 2 razy miałem już ten problem, a była późna godzina stwierdziłam, że pójdę spać, a jutro usunę wirusa i wyłączyłem komputer. Na kompie były zalogowane konta do Discorda (w aplikacji), do Facebooka i Google (w Operze). W następny dzień ok. 11 chciałem zobaczyć co na Messengerze, odpaliłem go z telefonu i wyświetlił mi się komunikat, że hasło do mojego konta zostało zmienione, nie wiedziałem co się dzieję wylogowałem się zalogowałem jeszcze raz: Twoje hasło zostało zmienione 2 godziny temu. Odpaliłem więc komputer (ten, na którym był wirus). Zamiast uruchamiać się Windows 10 pojawiało się przygotowywanie automatycznej naprawy, Twój komputer napotkał problem, i tak w kółko, nic nie dało się z tym zrobić. Spanikowany odpaliłem laptopa, gdzie również byłem zalogowany przez Operę do Facebooka, Ten sam komunikat, że Twoje hasło zostało zmienione 2 godziny temu, spróbowałem odzyskać hasło, jednak wpisując zarówno E-Mail jak i numer Telefonu wyskakiwały komunikaty: Twój E-Mail jest błędny, Twój E-Mail został zmieniony 2 godziny temu, Twój numer telefonu został zmieniony 2 godziny temu. Wziąłem się najpierw za naprawę Peceta, na szczęście na dysku SSD miałem tylko system, a wszelkie dane na dyskach HDD. więc sformatowałem SSD i wgrałem od nowa Windowsa 10, przeskanowałem wszystkie dyski Nortonem, Avastem i Malwerebytes. Co wykryło to pousuwałem. Komputer działał (i działa do dzisiaj), jednak na Facebooka dalej nie mogłem się zalogować, nie tylko na Facebooka, ale również na Discorda gdzie pisało, że ze względu na naruszenie zasad konto zostało zablokowane (Jednak na Discordzie już mi tak nie zależy jak na Facebooku). Zalogowałem się na Gmaila, który działał, a jedynie pojawiła się informacja o próbie włamania się na moje konto i musiałem zmienić hasło, a tam od Facebooka takie o to E-Maile: (Wrzucam screeny maili w kolejności od pierwszego do ostatniego)
    Jak odzyskać zhackowane konto na Facebooku? Jak odzyskać zhackowane konto na Facebooku? Jak odzyskać zhackowane konto na Facebooku? Jak odzyskać zhackowane konto na Facebooku? Jak odzyskać zhackowane konto na Facebooku? Jak odzyskać zhackowane konto na Facebooku?
    Jak widać na pierwszych 3 mailach wiadomość jest w języku Rosyjskim, nigdy nie miałem ustawionego Rosyjskiego na Facebooku, gdyż go kompletnie nie znam. Jedynie Polski był. W 4 mailu jest po Polsku, a 5 i 6 znowu po Rosyjsku, potem przychodziły podobne z Discorda i na końcu z Google krytyczny alert bezpieczeństwa. Na mailach jest też adres IP, który nie jest mój i nie poprawna lokalizacja: Warszawa, jestem z Podkarpacia.

Próbowałem już wtedy odzyskiwać hasło do Facebooka jednak się nie da bo E-Mail i nr. tel. nie poprawny (po za tym w metodach odzyskania hasła jest jakiś E-Mail m********e.ru (nie mój), gdy klikam nie pamiętam adresu E-Mail wchodzi na jakąś stronę: https://www.facebook.com/login/identify i każe przesłać dokument tożsamości, wysłałem zdjęcie legitymacji (z zamazanym peselem), jednak żadnej odpowiedzi, numeru telefonu do infolinii Facebooka nie znalazłem, pisałem wiadomości jednak bez odpowiedzi. No więc w końcu założyłem nowe konta na Facebooku i Discordzie. (Google kazało tylko zmienić hasło i działa do dziś).
    Dzisiaj bardzo bym chciał odzyskać dostęp do wiadomości, multimediów i plików przesłanych przez Messengera, dalej próbuje jakoś odzyskać to konto, ale mam takie same komunikaty jak wtedy. Bardzo prosiłbym o pomoc czy są jeszcze jakieś szanse na odzyskanie tego konta na Facebooku lub chociaż wiadomości i multimediów na Messengerze? Jeśli tak to jak to odzyskać? Konto chyba jeszcze istnieje (nie zostało zablokowane jak Discord), ponieważ znajomi nadal mają je w znajomych, a jak je wyszukam w wyszukiwarce to się wyświetla. Z góry dziękuję za pomoc.
    dt1
    Admin of Computers group
    Witaj.
    Jedynym rozwiązaniem jest skuteczny kontakt z pomocą techniczą Facebooka.
    Nie masz hasła, do konta są przypięte nie Twoje informacje kontaktowe, więc musisz się uwierzytelnić poprawnie (przy czym nie wiem, jakich dokumentów wymaga facebook) i wtedy powinni Ci odblokować konto.

Reguły jakieś tam mają, jeśli ich nie zaakceptujesz to pewnie nie odblokujesz tego konta.
    ThethaETX
    Level 16  
    Zgłoś złamanie zabezpieczeń konta Facebooklink
    Jak odzyskać konto na Facebooku po przejęciu przez hakera?link

Nauczka na przyszłość - nie uruchamiaj nieznanych programów, jeśli nie pochodzą one z zaufanego źródła.
    Mogłeś przesłać je do VirusTotal lub Jotti w celu szybkiego skanu albo uruchomić w piaskownicy, np. Sandboxie bez dostępu do sieci.

Dodatkowo zapewne trzymałeś hasła w przeglądarce lub były słabe i powtarzalne.
    Lepiej stosować zewnętrzny menadżer haseł, np. BitWarden i okresowo sprawdzać, czy nastąpił wyciek haseł w bazie Have I Been Pwned.
    Warto stosować weryfikację dwuetapową!

Do ochrony przed phishingiem polecam ustawić odpowiednio NextDNS i swoją przeglądarkę, np. Chrome. Nie zastąpi to oczywiście zdrowego rozsądku. Zapoznaj się z najczęstszymi mechanizmami oszustw czytając popularne serwisy o bezpieczeństwie w sieci.
    MiroLord
    Level 24  
    Po takiej przygodzie ochrona 2-etapowa to minimum, możesz też zainteresować się kluczami sprzętowymi YubiKey.