Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Samsung Ue32j5200AW obraz jakby sepia

zolwik5 09 May 2022 15:56 294 9
    zolwik5
    Level 6  
    Witam posiadam na warsztacie taki telewizor jak samsung Ue32j5200 AW płyta główna to BN94-08318M a matryca to JJ032BGE-R1 problem polega w obrazie tzn jeśli jest menu to obraz jest prawidłowy ale jeśli jest sygnał z hdmi czy też z anteny to kolor czerwony dominuje w częściowych rysach (jak na zdjęciu) w trybie serwisowym nie zgadza się jedna wartość dodam zdjęcie, gdzieś wyczytałem że powodem tej usterki jest uszkodzony scalak (pamięć) IC901 pytanie brzmi czy ktoś może to z państwa potwierdzić i czy jest ktoś w stanie odsprzedać taki scalak wszelka pomoc i informacje mile widziane pozdrawiam.
    zolwik5
    Level 6  
    Niestety ale nie posiadam programatora 😔
    Telo
    Service technician RTV
    To nie rozumiem po co pytasz , a masz sprzęt aby taką pamięć wymienic?
    keseszel
    Level 26  
    Kup i wymień. Koszt nieduży. Najwyżej nie będzie działać. Miałem podobny przypadek z jakim Funai. Wymiana bez programowania. W tamtym przypadku pomogła. A T-con nie jest przypadkiem uszkodzony?
    zolwik5
    Level 6  
    Telo wrote:
    To nie rozumiem po co pytasz , a masz sprzęt aby taką pamięć wymienic?

Tak posiadam lutownice, grotowa kolbowa i stacja lutownicza na gorące powietrze i tak lutuje od 15 lat i też zajmuje się elektroniką bo to lubię ale nie miałem potrzeby programowania pamięci bo z reguły były one możliwe do zakupu z wgranym programem jak napisałem hobbystycznie a nie zawodowo i jak w treści zapytałem się czy ewentualnie może być uszkodzony w/w IC i czy ktoś posiada na sprzedaż tekiego zaprogramowanego naprawdę robię tego bardzo mało i nie widzę póki co aż tak wielkiej potrzeby zakupu takiego programatora to będzie jak pamiętam chyba 3 pamięć którą wymieniam z tego tamte bez problemu zakupiłem zaprogramowane z tąd też ten post znalazł się na forum serdecznie pozdrawiam.
    zolwik5
    Level 6  
    Po wymianie zaprogramowanej pamięci IC901 u mnie ten scalak(pamięć) nazywał się s24c25 TV działa prawidłowo jak na zdjęciu temat uważam za zamknięty dziękuję wszystkim za wszelką pomoc.
    Samsung Ue32j5200AW obraz jakby sepia Samsung Ue32j5200AW obraz jakby sepia Samsung Ue32j5200AW obraz jakby sepia