Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silnik asynchroniczny LS80P - wyrzuca różnicówkę, szukam schematu

ocip 10 May 2022 12:37 273 1
e-mierniki
This content has been translated flag-de » flag-pl View the original version here.
    ocip
    Level 1  
    Witam
    Posiadam jednofazowy silnik asynchroniczny Leroy-Somer. Jak tylko go włączę, wyzwala wyłącznik różnicowoprądowy. Aby móc lepiej zawęzić problem, brakuje mi jednak zrozumienia budowy silnika, m.in. aby móc sprawdzić, czy gdzieś jest zwarcie.

Tam, gdzie był wcześniej używany, prawdopodobnie nie było wyłącznika różnicowoprądowego. Tam silnik pracował (napęd strugarki).

Schematu niestety nie mogłem na szybko znaleźć. Chciałbym wiedzieć, czy np. problem można nieco zawęzić, sprawdzając ciągłość w skrzynce przyłączeniowej silnika?

Ucieszę się z podpowiedzi.

Silnik asynchroniczny LS80P - wyrzuca różnicówkę, szukam schematu Silnik asynchroniczny LS80P - wyrzuca różnicówkę, szukam schematu
  • e-mierniki
    sisko
    Level 22  
    Przebicie izolacji na kondensatorze lub na uzwojeniu silnika. Albo uszkodzona izolacja na czarnym przewodzie idącym do kondensatora, zaznaczyłem prawdopodobne miejsce uszkodzenia. Kondensator to ten walec przymocowany czarną opaską do silnika.
    Sprawdzamy za pomocą miernika rezystancji izolacji.

Schemat podłączenia masz narysowany na deklu puszki przyłączeniowej silnika.
    Czarny przewód do kondensatora powinien być przeciągnięty przez dławik kablowy.

A w tym miejscu nie jest czasem urwany lub upalony przewód?