Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przejście na narzędzia akumulatorowe

Ledzian 10 May 2022 21:48 540 11
    Ledzian
    Level 9  
    Muszę wymienić młotowiertarkę i wiertarko-wkrętarkę. Do tej pory kupowałem sieciowe... ale widzę, że coraz popularniejsze akumulatorowe. Myślałem o Bosch GBH 18V-26F lub GBH 180 LI + GSB 18V-21. Pomyśle jeszcze nad szlifierką. Do wykończenia mam dom, później hobbystycznie. Najcięższe zadania: wiercenie w zbrojonym betonie (strop, wieniec), kłucie/podkuwanie. Te Bosche to dobry wybór czy patrzyć na coś innego? Jak jest z trwałościa akumulatorów?
    yanes
    Level 28  
    Mam z Boscha wkrętarkę i zakrętarkę akumulatorową i wiele innych narzędzi sieciowych, ale jak chcesz coś trwałego i pewnego to kupuj z DeWalt'a.
    SP5IT
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Byli u mnie z T-Mobile światłowód podłączyć. Wiercił ścianę akumulatorówką. Zdechła w połowie wiercenia, kończyli moją wiertarką.
    W pracy mam wkrętarkę Makity i jak przypłynie maszyna z Chin to 2 akusy (nowe) idą tylko na rozkręcenie skrzyń.
    Uważam, że jak nie musisz to w akumulatorowe zabawki się nie pchaj.
    Ledzian
    Level 9  
    Dzięki... tylko liczyłem bardziej na opinie z pierwszej ręki. Bo ludzie z T-mobile mogli przyjechać z starym/zajechanym akumulatorem na 3 robotę w ciągu dnia :-) Może inaczej: Kto ma młota udarowego akumulatorowego i może napisać czy mu się sprawdza: wierci, ile bateria trzyma. Dobrze by było dodać info jaki to młot i z jaką bateria bo 5Ah a 1.5 Ah to będzie różnica.
    mgim
    Mam wkrętarkę BHP.... MAKITA 18V, szlifierkę kątową, piłę tarczową (ukośnica), "lisi ogon" wszystko MAKITA. Młot mam stary GBH 2/24DSR BOSCH, ale "na prąd". Z akumulatorówk jestem mega zadowolony. Teraz chcę dokupić klucz udarowy też AKKU, jako, że nie będę zmieniał systemu - będzie to MAKITA.
    karolark
    Level 42  
    Aku są dobre jak jesteś bardzo mobilny, w domu jedyne co na sens to wkretarka - reszta na kabel.
    mgim
    Ledzian wrote:
    ......Może inaczej: Kto ma młota udarowego akumulatorowego i może napisać czy mu się sprawdza: wierci, ile bateria trzyma. Dobrze by było dodać info jaki to młot i z jaką bateria bo 5Ah a 1.5 Ah to będzie różnica.

Przy młocie ważna jest energia udaru "J". Syn ma DHR 280Z SDS PLUS, pracowałem nim trochę "z doskoku" (te same AKKU), i mój GBH "prądowy" pomimo 3,2 J względem DHR 2,8 J nie wykazywał większej "zwinności". Owszem - swoje lata ma i trochę tych "dżuli" już zdechło z tego BOSCH_a.
    Topolski Mirosław
    Moderator of Electrical engineering
    Ledzian wrote:
    Może inaczej: Kto ma młota udarowego akumulatorowego i może napisać czy mu się sprawdza: wierci, ile bateria trzyma. Dobrze by było dodać info jaki to młot i z jaką bateria bo 5Ah a 1.5 Ah to będzie różnica.

Posiadam i non stop używam Bosch GBH 180 Li oraz GBH 36V Li na instalacjach sprawują się ok i nie zdarzyło się by przy wierceniu padła no chyba że jeden akumulator i w dodatku na oparach tzn rozładowany.
    Przy GBH 180 aku 4 Ah i 5 Ah spokojnie 3 wystarczą na cały dzień pracy natomiast GBH 36VLi 2 aku 4 Ah i jeden 2 Ah tak jak poprzednik i zaznaczam te młotowiertarki nie wiercą tylko 15 czy 20 otworów ale także otwory pod gniazda ( GBH 36 koroną diamentową bez udaru) czasami bruzdy po przewód jednak w wyjątkowych okazjach bo do tego jest bruzdownica GNF 20 oraz GNF 35 CA oczywiście + odkurzacz GAS 25 SFC.
    Ważne by stosować się do zaleceń producenta ( odpowiednia zalecana średnica wierteł) oraz dbanie o stan techniczny.
    Kupując dany sprzęt warto trzymać się jednego producenta i w miarę potrzeb dokupywać elektronarzędzia tej samej serii body ( np. 18 V) oraz w miarę potrzeb dodatkowe akumulatory.
    Ledzian
    Level 9  
    Najcięższe prace już za mną. Teraz wykończeniówka, czyli tutaj dziurka, tutaj podkuć kawałek. W większości porotherm ale od czasu do czasu strop/wieniec więc przyda się coś z udarem. Przerzucanie przedłużacza za każdym razem denerwuje/zajmuje czas. Chyba się skusze na tego Boscha, może nawet na cały zestaw. Ostatnie pytanie: czy baterie jak leżą w ciepełku nieużywane to szybko padają?
    Topolski Mirosław
    Moderator of Electrical engineering
    Ledzian wrote:
    Ostatnie pytanie: czy baterie jak leżą w ciepełku nieużywane to szybko padają?

Nie