Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Broadcom wprowadza na rynek chipy Wi-Fi 7

ghost666 11 May 2022 22:12 336 0
 • Broadcom wprowadza na rynek chipy Wi-Fi 7
  Rodzina chipów Wi-Fi 7 firmy Broadcom umożliwia wprowadzenie nowej klasy sieci w zakresie szybkości, opóźnień i determinizmu, a także dodanie dodatkowych funkcji, takich jak obsługa wielu łączy oferowanych przez właśnie wdrażany standard. Marka Broadcom poinformowała o szczegółach dotyczących pięciu nowych chipów wchodzących w skład ich portfolio Wi-Fi 7 skierowanego do domowych i korporacyjnych punktów dostępowych oraz telefonów komórkowych.

  Powyższy standard podwaja przepustowość sieci Wi-Fi 6 i 6E, dzięki czemu jest dobrym uzupełnieniem rozszerzonego światowego widma Wi-Fi w paśmie 6 GHz. W ogólnym założeniu nowe rozwiązanie pozwoli użytkownikom oczekiwać do 2,4 razy większej przepustowości, zmniejszonych opóźnień i szerszego zasięgu, a wszystko to przy znacznie wyższej niezawodności. Ma to poprawić zdolność sieci bezprzewodowych do działania w nowych aplikacjach, takich jak przesyłanie strumieniowe wideo 16K, współpraca w czasie rzeczywistym, gry bezprzewodowe oraz immersyjna rozszerzona i wirtualna rzeczywistość (AR/VR). Nowy standard podwaja przepustowość kanału Wi-Fi, dzięki wprowadzeniu takich o szerokości 320 MHz. W połączeniu z nadchodzącym wprowadzeniem automatycznej koordynacji częstotliwości (AFC), Wi-Fi 7 wykorzystuje optymalną alokację widma, aby umożliwić akces do punktów dostępowych o dużej mocy i rozszerza zasięg transmisji 6 GHz zarówno w środowiskach wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

  Cechą tego standardu jest zaawansowana obsługa wielu łączy (MLO). Pozwala to urządzeniom agregować kanały i szybko przełączać się między nimi, dzięki czemu idealnie nadaje się do sieci o dużej gęstości i występujących przeciążeniach. MLO pozwala danym infrastrukturom gwarantować komercyjną jakość usług i wykorzystanie Wi-Fi jako technologii sieciowej, dla której znaczenie ma czas pod zastosowania przemysłowe i w systemach Internetu Rzeczy (IoT).

  MLO wybiera mniej obciążony kanał dla danych

  Aby nadać temu kontekst — Vijay Nagarajan — wiceprezes ds. marketingu w dziale komunikacji bezprzewodowej i łączności w firmie Broadcom wyjaśnił: „Poza surowymi prędkościami Wi-Fi 7 wprowadza pojęcie operacji wielołączowej (MLO). MLO jest dla danych bezprzewodowych tym, czym dla mnie są Mapy Google, kiedy prowadzę samochód. Wracając do domu z pracy patrzę na różne opcje przejazdu. Wybieram taki, który jest najszybszy — zazwyczaj ten z najmniejszym ruchem. Jednak trasa ta nie jest taka sama każdego dnia. Efektem tego procesu jest to, że średnio docieram do mieszkania prędzej i nie cierpię z powodu wzmożonego ruchu, stojąc w korku. [...] Podobnie MLO wybiera mniej obciążony kanał dla danych bezprzewodowych. To z kolei redukuje opóźnienia poniżej milisekundy i oferuje wyższy determinizm zasobów. Innymi słowy, większy procent danych ma znacznie mniejsze opóźnienie niż w przypadku poprzednich generacji Wi-Fi. W przeciążonej sieci MLO o dużej gęstości jednocześnie zwiększa się przepustowość, ponieważ obciążenie urządzeń jest równoważone w wielu kanałach, a każde z nich jest zoptymalizowane pod kątem przeciążenia. W rezultacie widzimy pięciokrotnie lepszą przepustowość w przeciążonych sieciach z Wi-Fi 7 w porównaniu z poprzednim standardem”.  Wykorzystanie MLO pozwala na optymalizację opóźnień i pojemności sieci, co jest istotne, gdyż coraz więcej ludzi zaczyna żyć w hiperpołączonych inteligentnych domach i przedsiębiorstwach, które potrzebują agregowanych prędkości wielu gigabitów na różnych urządzeniach.

  Dyrektor ds. badań w spółce zajmującej się analityką rynku półprzewodnikowego IDC, Phil Solis, podkreśla tę kwestię. „Oprócz wyższych szybkości transmisji danych, mniejszych opóźnień i lepszej przepustowości to elastyczność widma Wi-Fi 7 w trzech pasmach, nacisk na duże pasmo 6 GHz i nowe techniki, takie jak MLO znacznie poprawią wydajność deterministyczną sieci. Jest to cenne dla wielu odmiennych typów produktów, a zwłaszcza dla podstawowych aparatów, takich jak smartfony, które łączą dużą ilość danych i ogromne ich zużycie w wielu różnych aplikacjach, zarówno konsumenckich, jak i korporacyjnych” — powiedział Solis.

  Broadcom wskazał, że rozdysponowuje swoje nowe chipy pierwszym klientom, którzy podkreślają znaczenie MLO. Na przykład Nabil Bukhari — dyrektor ds. technologii i produktów w firmie Extreme Networks — twierdzi, że: „Otwarcie pasma 6 GHz oznacza bezprecedensowe postępy w zakresie Wi-Fi, w szczególności wpływ, jaki wywarło to na działalność naszych klientów. Widzieliśmy, jak szpitale rozwijają opiekę nad pacjentami, ponieważ mogą teraz bezbłędnie obsługiwać aplikacje medyczne wymagające dużej przepustowości, a ogromne stadiony sportowe zapewniają usługi, takie jak transakcje bezdotykowe [...]. Wi-Fi 7 będzie opierać się na tym sukcesie, oferując nowe funkcje pokroju obsługi wielu łączy, które zapewnią impuls aplikacjom mobilnym wymagającym małych opóźnień i wysokiej przepustowości. Extreme z dumą współpracuje z firmą Broadcom, aby nadal przesuwać granice technologii Wi-Fi i tworzyć nowe sposoby dla klientów na wprowadzanie innowacyjnych usług na rynek”.

  Pingji Li, wiceprezes i dyrektor generalny TP-Link Corporation, dodał: „Prędkości Wi-Fi osiągnęły prawie niewyobrażalne wysokości, a teraz pójdziemy o krok dalej, gdzie przepustowość nie jest już czynnikiem ograniczającym. Ponadto nowe funkcje, takie jak obsługa wielu łączy zwiększą stabilność i elastyczność sieci, umożliwiając wykorzystanie nowych aplikacji typu systemy VR, przesyłanie strumieniowe 8K, przetwarzanie brzegowe czy innych wysokiej jakości doświadczeń, które wprowadzają głębokie, znaczące zmiany dla wszystkich”.

  Broadcom wprowadza na rynek chipy Wi-Fi 7


  W artykule źródłowym zobrazowano dokładniej zalety nowej technologii ze szczególnym naciskiem na rozwiązania deterministyczne. Można w nim znaleźć również opis układów, jakie dodał do swojej oferty Broadcom wraz z opisem ich kluczowych parametrów.

  Źródło: https://www.embedded.com/broadcom-launches-wi-fi-7-chips/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11009 posts with rating 9359, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.