Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pomoc w wyborze CB i anteny

mmarcel 09 Nov 2005 14:01 1682 7
    mmarcel
    Level 2  
    Koledzy,
    Szykuję się do zakupu CB UNIDEN 520 XL i dodatkowo antena President Florida na magnesie.

Będę wdzięczny za informacje czy powyższy zestaw jest dobrą konfiguracją. CB będzie uzytkowane tylko w aucie.
    wojtex1111
    Level 21  
    Witam , konfiguracja tego sprzetu jest dobra gdyż kazda antena CB dobrze działa po zestrojeniu na jak najlepszy SWR (1,1) duże znaczenie ma długośc promiennika, szczególnie przy odbiorze.
    mmarcel
    Level 2  
    Dane techniczne:
    • zysk 1 dBi
    • wysokość 45 cm
    • średnica podstawy 9 cm
    • długość przewodu około 3m
    • maksymalna moc nadajnika 50 W
    Do są dane techniczne tej anteny. NIe zależy mi na wielkim bacie na dachu.

Dodano po 2 [minuty]:

z tego co słyszałem tej anteny nie trzeba stroić tylko pomiętać o centralnym położeniu na dachu
    Preskaler
    Level 39  
    Ja bym osobiście takiej anteny nie zakładał do samochodu bo zasięg z niej będzie (w porywach) dochodził do kilku kilometrów. Jeśli Ci nie zależy na zasięgu to może być i nawet stroić nie trzeba!
    Jacuś I
    Level 15  
    A ja bym osobiście pomyszkował po necie, bo zapewne kolega ma dostęp do internetu, lub też poszukał za pomocą wyszukiwarki podobnego tematu! To jest temat rzeka, której początku i końca nie ma, w/g mnie każda dobrze wykonana antena na daną częstotliwość będzie odpowiednia dla każdej marki tanscivera CB. Kwestia umiejętności i pewnej praktyki, którą się osiąga wydając pieniądze, ale też i troszkę wiedzy w tym temacie! Każdy do czegoś tam dochodził, w ten czy inny sposób, akurat ten problem można roztrzygnąc w prosty sposób zadając sobie pytanie: do czego ta antena ma służyć, do jakiego rodzaju łączności, czego oczekujesz po konstrukcji anteny, jakie zastosowanie itd. Na te powyżej pytania znajdziesz odpowiedź, tylko skorzystaj z wyszukiwarki...
    htvr
    Level 11  
    mmarcel wrote:
    Koledzy,
    Szykuję się do zakupu CB UNIDEN 520 XL i dodatkowo antena President Florida na magnesie.

Będę wdzięczny za informacje czy powyższy zestaw jest dobrą konfiguracją. CB będzie uzytkowane tylko w aucie.

UNIDEN 520 XL czy ALAN 48 Plus ?? jakie macie zdanie ?? co wybrać ??
    sylwo1
    Level 13  
    Witam. Jeśli do wyboru masz 48plusa lub Unidena to nie ma się nad czym zastanawiać-UNIDEN!!! Nadajniki mają poruwnywalne parametry w większości radiotelefonów.Jakość CB radia wyznacza odbiornik no i z tą jakością w 48plusie jest nie bogato.unidena mogę polecić z czystym sumieniem.Dodam jeszcze że bardzo dobrze pracuje z anteną SIRIO-S60 lub S90 na magnesie.Nie sa to długie anteny ale godne uwagi.Pozdrawiam
    cjr
    Level 21  
    Uniden 520 to bardzo dobre radio ale nie z Floridą! Jeśli chcesz mieć rozsądne osiągi to kup antenkę o długości minimum 1m. Może być na magnesie, nawet hustler nieźle sobie radzi, byłem zdziwiony.