Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasilanie PoE w testerze Dahua PFM906

swaldek58 12 May 2022 21:10 186 3
Optex
    swaldek58
    Level 2  
    Tester CCTV PFM906 brak zasilania na wyjściu z PoE i na wyjściu 12 V. Pomocy.
  • Optex
    gradek83
    Level 42  
    swaldek58 wrote:
    Tester CCTV PFM906 brak zasilania na Wyjściu z PoE i na wyjściu 12V Pomocy

Jeśli wcześniej było a teraz nie ma a masz jeszcze gwarancję ( producent daje 3 lata gwarancji) to skorzystaj z niej.

Ewentualnie sprawdź na podłączonym zasilaczu nie na samej baterii albo naładuj baterię do pełna. Opcja ta może np być aktywowana po włączeniu np IP camera TEST o ile nie jest niezależne od włączonej aplikacji. Jak nie masz gwarancji to musiał byś zerknąć do środka albo sprawdzić porty RJ-45. No albo oddać do jakiegoś serwisu.

Ale z tego co podaje instrukcja:

Spoiler:
    Note:1) If the IP camera requires PoE power, then connect the IP camera to the tester’s LANport . Thetester will supply PoE Power for the IP camera. Click on the icon labeled POE to turn the PoEPower off or on.

Uwaga: 1) Jeśli kamera IP wymaga zasilania PoE, podłącz kamerę IP do portu LAN testera. Tester dostarczy zasilanie PoE do kamery IP. Kliknij ikonę oznaczoną POE, aby wyłączyć lub włączyć PoEPower.

Spoiler:
    2) If use the tester’s menu to turn off the tester’s PoE power supply, the PoE switch and the power sourcing equipment are allowed to connect to the tester’s PSE port, and the PoE power will be suppliedto the IP camera by the tester’s LAN port. On this condition, the tester cannot receive data fromIPcamera, but the computer connected to the PoE switch can receive the data via the tester

2) Jeśli użyjesz menu testera do wyłączenia zasilania PoE testera, przełącznik PoE i urządzenia zasilające mogą być podłączone do portu PSE testera, a zasilanie PoE będzie dostarczane do kamery IP przez port LAN testera. W tym stanie tester nie może odbierać danych z kamery IP, ale komputer podłączony do switcha PoE może odbierać dane przez tester

Spoiler:
    Warning: PoE switch or PSE power sourcing equipment only can be connected to tester “PSEIN” port, otherwise will damage the tester.

Ostrzeżenie: Przełącznik PoE lub urządzenie zasilające PSE można podłączyć tylko do portu „PSEIN” testera, w przeciwnym razie tester zostanie uszkodzony.
  • Optex
    swaldek58
    Level 2  
    To akurat wiem, testera używam od ok 3 lat i jest on po gwarancji.
    Może ktoś dysponuje schematem lub serwisówką, proszę zwrócić uwagę pisałem że OUT 12V też brakuje a było.
    gradek83
    Level 42  
    swaldek58 wrote:
    Może ktoś dysponuje schematem lub serwisówką, proszę zwrócić uwagę pisałem że OUT 12V też brakuje a było.
    Powodzenia w szukaniu musisz sprawdzić od środka. Albo jak pisałem oddaj do jakiegoś serwisu RTV.