Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki płot szczelny 75 mb - budżet do 10 000 zł

mily943 12 May 2022 23:46 735 29
Computer Controls
    mily943
    Level 3  
    Witam ponownie Forumowiczów!

Mam do ogrodzenia działkę, na której stoi dom.

Działka jest przy skrzyżowaniu i zależy mi na szczelnym odsłonięciu się od stron ulic.

W związku z tym, że działka jest stosunkowo nisko, to płot musi mieć 210 cm wysokości (i tak będzie mało).

Ogrodzenia do zrobienia jest 75 mb.

W zeszłym sezonie miałem okazję i kupiłem tanio słupki calowe z grubościówki i zalałem je betonem.
    Słupki są co około 2,3 m odległości od siebie na wysokość około 1,6 m.

Pierwotnie plan był taki, że do słupków przykręcę krawędziaki i do tego deski poziomo z bardzo małą szczeliną.
    Dzisiaj dostałem wyceny za drewno sosnę niestruganą 15000 zł netto oraz 20000 zł strugana.

Jednym słowem - dramat. Już pogodziłem się z faktem, że muszę zaoszczędzić zarówno na materiale jak i na robociźnie i wszystko zrobić sam.

Aktualnie budżet na materiał wynosi 10000 zł.
    Chciałem zapytać Was, jakie alternatywy widzicie w mojej sytuacji, żeby jeszcze nieco zejść z kosztów.
    Może blacha albo jakieś inne materiały?
    Czekam na Wasze pomysły. :)

Pozdrawiam
  • Computer Controls
    trojan 12
    Level 35  
    Liczyłem parę razy i jak się w czymś nie pier... To mieszczę się w tych 10 000 bez rygli.
  • Computer Controls
    mily943
    Level 3  
    Tzn? O jakim rodzaju mówisz?
    vodiczka
    Level 43  
    Dałbym siatkę lub przęsła i żywopłot. Parę lat potrwa ale spokojnie wyrośnie grubo ponad 2,10 m.
    trojan 12
    Level 35  
    O ogrodzeniu jakim kolega pisał, poziomo deski dł 2,30 na wysokość x 2,10 wysokość, bez impregnacji.
    Fakturowane na długość.
    mily943
    Level 3  
    vodiczka wrote:
    Dałbym siatkę lub przęsła i żywopłot. Parę lat potrwa ale spokojnie wyrośnie grubo ponad 2,10 m.

Ciekawy pomysł, ale psychicznie nie dam rady tyle czekać :)
    Tuje na pewno zasadzimy niezależnie od tego jaki płot damy, ale musi być na ten sezon szczelny :)
    trojan 12
    Level 35  
    Tylko słupy już są i nie spotkałem innej długości przęseł betonowych jak 2 m.
    mily943
    Level 3  
    No dokładnie.

A skąd te deski tak tanio znalazłeś ? [/s]
    trojan 12
    Level 35  
    Mam inną robotę z pasującym materiałem to te będą niejako "odpadem".
    Oczywiście mogę ich wykorzystać zgodnie z przeznaczeniem.
    Lisek64
    Level 27  
    Thuje 2m kupisz za ok 80 zł sztuka . Za 6k zł masz już gotowy żywopłot na porządaną wysokość za resztę kupujesz siatkę ogrodzeniową ;-)
    Tommy82
    Level 41  
    Z jakiej okolicy kraju jesteś. Może w innej części uda się taniej załatwić co pokryje transport.
    jozefg
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Latem widziałem w jakiejś miejscowości taki szczelny płot zrobiony z blachy trapezowej szarej
    Nawet to nie najgorzej wyglądało , trapezówkę można kupić cienką elementy o długości do 6 metrów
    trojan 12
    Level 35  
    Kolega @michał_bak- (poprawiałem parę razy ale zawsze wychodzi ze spacją)
    policzył tą taniość?
    sztacheta 11 zł/mb, szer 115 mm,
    słupek metalowy 37 zł/mb,
    poprzeczka 27 zł/mb.
    Nie liczę drobiazgów typu zaślepki do słupków, łączniki a jak każdy wie same nie są drogie ale jak policzyć ilość?.
    Sztacheta 8 szt/mb x 2,10 wys- ok 185 zł mb ogrodzenia,
    słupek 31 szt x 2,5 m (dość mało na zabetonowanie),
    poprzeczka 75 mb x 2 (góra + dół).
    Sztachety- 185 zł/mb x 75 m = 13,875 zł,
    słupek- 77,5 mb x 37 zł/mb= 2,867 zł,
    poprzeczka- 75 mb x 2 x 27 zł/mb = 4,050 zł.
    Jak się gdzieś nie pomyliłem a to zawsze możliwe wychodzi (liczone na szybko z czystej ciekawości) 20,800 zł bez drobnicy.
    Koledzy poprawią jak będzie błąd.
    vodiczka
    Level 43  
    trojan 12 wrote:
    Koledzy poprawią jak będzie błąd.
    Słupki kupione i zabetonowane więc autor pewnie ich nie liczy.
    mily943 wrote:
    W zeszłym sezonie miałem okazję i kupiłem tanio słupki calowe z grubościówki i zalałem je betonem. Słupki są co około 2,3 m odległości od siebie na wysokość około 1,6 m.
    bodziot
    Level 20  
    Siatka plus mata maskująca/cieniujaca na tymczasem ,puki nie wyrośnie żywopłot, tuje przy dobrym zasilaniu i podlewaniu urosną w 3 4 lata. Jednak tuje mają ten minus, że około 2 m o nich jest wyłączone z użytkowania ogrodniczego.
    trojan 12
    Level 35  
    Kolego @wodiczka ale sztachety i poprzeczki już trzeba. Poprzeczek więcej jak liczyłem bo rozstaw pomiędzy słupkami z systemu poprzeczki 2.50 czyli część do istniejących słupków trzeba odciąć (złom).
    Licząc sztachetki i poprzeczki i tak wychodzi powyżej 18 tys.

Licząc thuje szmaragdowe- mam zasadzone 5 lat temu wysokie na 2 m co pół metra odległości i dalej nie zarosły górą. A ta odmiana szybko rośnie.
    Najtaniej wychodzi blacha trapezowa z jednym ale.
    Szerokość 525 mm,
    cena za mb a nie kwadratowy,
    grubość 0,33 mm (trochę grubsze jak z bloku rysunkowego),
    2 gatunek,
    metr bieżący 17 zł.
    Czyli ponad 5,000 chociaż w tej cenie są arkusze długie tylko na 2 metry.
    Koledzy się nie obrażą ale sprzedający nie wszystko podają a czasem trzeba się dokopać do prawdy.
    jozefg
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Cytat:
    "Szerokość arkuszy blachy trapezowej wynosi 50-160 cm, a ich długość nawet 12 m w przypadku stali lub 7 m w przypadku aluminium. Najmniejsza długość arkusza to odpowiedznio 60 i 45 cm. Należy pamiętać, że blachę trapezową kupuje się w arkuszach dociętych na określoną długość zgodnie z zamówieniem."
    I cena : najtańsza blacha trapezowa ocynk ~25 zł/m2

Poszukaj na allegro ale nie u pośredników nabijających cenę
    trojan 12
    Level 35  
    We wtorek sprawdzę u producenta Bratex, Blachotrapez.
    Nie tak dawno brałem u nich ale nie pamiętam ceny m kwadratowego krycia.
    https://www.blachotrapez.eu/pl/pliki/cennik-detaliczny-blachotrapez/dnl/790.pdf - strona 6 nie wygląda zachęcająco.

https://bratexdachy.sharepoint.com/sites/ext/.../Cenniki/bratex_price_list_rp_pln_pl.pdf?ga=1
    strona 37 też nie lepiej.
    Może jakiś rabat można dostać ale przy takiej ilości?
    Kupiłem taniej pomarańczową co źle ustawili maszynę i całą rolkę przerobili na arkusze 4 m (bez możliwości wyboru długości).
    Jak będą inne ceny dam znać ale nie ma się co dziwić jak głupi złom kosztował 40 groszy a teraz 1,50 zł.
    michał_bak
    Level 18  
    trojan 12 wrote:
    Kolega @michał_bak- (poprawiałem parę razy ale zawsze wychodzi ze spacją)
    policzył tą taniość?
    sztacheta 11 zł/mb,

Każda pliszka swój ogonek chwali.
    Ja widzę sztachety po 8,18 brutto.
    trojan 12
    Level 35  
    Kolega podrzuci autorowi pytania link- może łatwiej będzie mu podjąć decyzję.
    Przecież o to tutaj chodzi.
    Ja też widziałem z taką ceną ale na 8 cm szerokie a nie 11,5 cm co przy tej wysokości płotu nie będzie ładnie wyglądać.
    Millaka
    Level 21  
    A czy istnieje ryzyko, że którejś pięknej nocy przyjedzie ekipa zbieraczy metalu i rozbierze ten piękny płot żeby sprzedać go na najbliższym złomie?
    Mojemu kuzynowi już dwa razy znikło metalowe ogrodzenie i teraz ma tylko żywopłot i święty spokój.
    Michał_74
    Level 22  
    Witam.
    Ktoś pisał o płocie betonowym. Są na pewno panele betonowe 2,2 m Tylko że jak zabetonowane słupki metalowe to by trzeba było coś pokombinować z osadzaniem ich.
    Moja rada - kup iglaki dbaj o nie i wytrzymaj z 1-2 lata aż się zakrzewią to najlepsze co może być od hałasu i sąsiadów.
    Pozdrawiam
    mily943
    Level 3  
    Fakt - metal faktycznie mogliby odkręcić, ze względu na moją lokalizacje.

Czyli mogę spróbować albo tuje plus siatka albo deski nic innego raczej nie przejdzie
    trojan 12
    Level 35  
    Jedna rzecz do płotu drewnianego- żeby długo się nim cieszyć trzeba go zaimpregnować.
    Koszt nie taki duży a postoi długo. https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=impregnat+do+wi%C4%99%C5%BAby+dachowej
    idzie mniej tego https://sklepdecor.pl/pl/p/Impregnat-ogrodowy...MIoIPh09Hh9wIViqmyCh2hawaqEAQYASABEgKEqvD_BwE

Środki są oczywiście przykładowe nie reklamuję że akurat ten lepszy.
    K3
    Level 26  
    mily943 wrote:
    tuje plus siatka

Do siatki możesz dołożyć pasy ogrodzeniowe do przeplatania.
    mily943
    Level 3  
    Przeplatanie nie przejdzie, muszę mieć siatkę tą rozwijaną a nie gotowe panele.
    Ewentualnie widziałem materiał taki naciągany przyczepiany na trytytki.
    K3
    Level 26  
    mily943 wrote:
    Przeplatanie nie przejdzie, muszę mieć siatkę tą rozwijaną a nie gotowe panele.
    Ewentualnie widziałem materiał taki naciągany przyczepiany na trytytki.

Są też pasy i do takiej siatki...

Jaki płot szczelny 75 mb - budżet do 10 000 zł
    Mierzejewski46
    Level 34  
    Te pasy są piekielnie drogie.