Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia II 2007r - Uszkodzona wiązka w lewych drzwiach - zablokowany zamek

tasiorek766 13 May 2022 08:22 441 16
    tasiorek766
    Level 10  
    Skoda Fabia II 2007r - Uszkodzona wiązka w lewych drzwiach - zablokowany zamek Skoda Fabia II 2007r - Uszkodzona wiązka w lewych drzwiach - zablokowany zamek
    Witam. Proszę o pomoc w temacie jak w tytule. Uszkodziła się wiązka przewodów między przednimi drzwiami pasażera a skorupą samochodu. Pech chciał że w pozycji zamkniętych drzwi i teraz ani pilotem ani kluczykiem nie mogę otworzyć drzwi żeby naprawić wiązkę. Udało mi się zdjąć boczek i dostać do kostki zamka. Czy istnieje możliwość na krótko podania zasilania na któreś piny żeby odblokować zamek. Typ zamku to 3B1837016 CE. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
    60jarek
    Level 26  
    Może takie drobne spostrzeżenia: W drzwiach od wewnątrz jest klamka w drzwiach do otwierania, dlaczego z niej nie skorzystasz. No i chyba jest taka funkcja jak zamknięcie drzwi od wewnątrz taki "kluczyk" przycisk się załącza wtedy klamka nie otworzysz nawet od wewnątrz po to to jest.
    Masz teraz dostęp do zamka od wewnętrznej strony drzwi to dlaczego go nie otworzysz mechanicznie?
    Może nie pomogłem, ale nie rozumiem dlaczego chcesz otwierać zamek elektrycznie skoro to sprawa mechaniczna -mogę się mylić. Obejrzyj filmiki otwarcie auta z zatrzaśniętymi kluczykami w środku -otwierają "fizycznie zamek w drzwiach".
    Jeśli coś nie tak napisałem poprawcie mnie.
    tasiorek766
    Level 10  
    Witam. Zamek jest zablokowany elektronicznie i klamką nie da się go otworzyć, przycisk przy biegach też nie otwiera tych drzwi, pozostałe tak z kluczyka to samo i pilotem też. Od wewnątrz nie mogę go otworzyć bo nie ma tam żadnych dźwigni, zamocowany jest bezpośrednio na ryglu a zamek przykręcony jest od zewnątrz i nie mam dostępu do śrub. dlatego wydaje mi się że podanie sygnału na któreś piny uruchomi silniczek i odblokuje zamek.
  • Helpful post
    JayRo
    Level 29  
    tasiorek766 wrote:
    Czy istnieje możliwość na krótko podania zasilania na któreś piny żeby odblokować zamek.

Pin 1 i 2 są chyba odpowiedzialne za silniczek zamka, kierunek obrotów silniczka poprzez zmianę polaryzacji czytaj( otwórz, zamknij).
    elektryku5
    Level 39  
    Próby lepiej przeprowadzić z żarówką w szeregu i zbyt długo nie przykładać zasilania, żeby nie upalić silniczka.
    tasiorek766
    Level 10  
    Ok. Wieczorem spróbuję i zobaczymy co z tego wyjdzie. dzięki za pomoc
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    Podawaj napięcie bezpośrednio na piny 1 i 2 w gnieździe zamka z odłączoną wiązką przewodów.

JayRo wrote:
    kierunek obrotów silniczka poprzez zmianę polaryzacji czytaj( otwórz, zamknij).
    tasiorek766
    Level 10  
    Witam ponownie. Jeszcze nie udało mi się odblokować. Od i alem po kolei przewody z wiązki i udało mi się ustalić że brązowy pin 7 to masa-, piny 1,2 +, faktycznie sterują chyba silniczkiem ale podanie napięcia nie odblokowuję drzwi zauważyłez ze podanie + na 1 zmienia 2 na - i odwrotnie. Nie wiem co dalej i z czym łączyć. Może łatwiej będzie mechanicznie wyłamac zamek, otworzyć drzwi i wstawić nowy. Pozdrawiam
    JayRo
    Level 29  
    Kwestia tego czy silniczek reaguje na podanie napięcia. Przeważnie awarie zamka dotyczą silniczka, tzn. zabrudza się jego komutator lub kończą się szczotki. Jeżeli po podaniu napięcia nie słychać przesuwania się mechanizmu blokującego, to w ten sposób po prostu się nie otworzy tych drzwi. Pozostanie tylko brutalna rozbiórka zamka. Jest jeszcze mała szansa tego uniknąć. Mianowicie poproś kogoś do pomocy, i niech jedna osoba opukuje zamek a druga podaje zasilanie. Czasami to pomaga i raz na parę prób potrafi to zadziałać, jeżeli oczywiście nie jest to stan agonalny. Nawet po takim zabiegu zamek nada się do naprawy, jak zostanie coś szczotek w silniczku.
    elektryku5
    Level 39  
    Zerknij na schemat z mojego linku, możesz mieć tam 2 silniczki.
    tasiorek766
    Level 10  
    Ok. Jutro spróbuję. Dzięki pozdrawiam
    60jarek
    Level 26  
    Jedna sprawa mnie zastanawia producent musiał przewidzieć taką awarię i sposób jej usunięcia, gdy zawodzi elektryka.
    Nie powie mi nikt ze serwis wymienia całe drzwi, lub usuwa zamek mechanicznie na zasadzie demolki.
    Może demontuje drzwi od strony zawiasów? Silniczek elektryczny padł i pozamiatane.
    Ma kto zdjęcie tego zamka?
    milejow
    Level 43  
    Jest sposób czysto mechaniczny, rozwala się siłownik elektryczny przymocowany do zamka i otwiera zamek
    tasiorek766
    Level 10  
    60jarek wrote:
    Jedna sprawa mnie zastanawia producent musiał przewidzieć taką awarię i sposób jej usunięcia, gdy zawodzi elektryka.
    Nie powie mi nikt ze serwis wymienia całe drzwi, lub usuwa zamek mechanicznie na zasadzie demolki.
    Może demontuje drzwi od strony zawiasów? Silniczek elektryczny padł i pozamiatane.
    Ma kto zdjęcie tego zamka?

Typ zamku to 3B1837016 CE zdjęcie niedostępne bo siłownik schowany za blachą
    milejow
    Level 43  
    tasiorek766 wrote:
    zdjęcie niedostępne bo siłownik schowany za blachą

Blachę się demontuje a siłownik wyłamuje z zamka, najszybsza i najtańsza opcja bo roboczogodzina kosztuje a zamek dostępny jak kartofle w sklepie
    Mierzejewski46
    Level 35  
    Podaj +i- na piny 1-2 a nie na 7 i 1 albo 2.