Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Festool PLANEX LHS 225 EQ - Kontrolka czyszczenia filtra

Przemekprzemek 13 May 2022 13:02 522 4
    Przemekprzemek
    Level 11  
    Dzień dobry , dostałem do naprawy tak zwaną żyrafę , maszyna ta wyświetla serwis czyszczenia , po otworzeniu faktycznie była bardzo mocno zapylona, po czyszczeniu kompresorem nadal wyświetla serwis czyszczenia , objawy, po włączeniu mignie raz czerwona dioda i maszyna wchodzi na niewielkie obroty po czy po około 5 sekundach czerwona dioda zaczyna migać szybko a maszyna wchodzi na maksymalne obroty, oprócz czyszczenia elektroniki sprawdzony został także stan szczotek , są w bardzo dobrym stanie , czy ktoś z Was spotykał sie z takim problemem? pozdrawiam Przemek
    Przemekprzemek
    Level 11  
    Nik z Was nie spotkał sie z takim zagadnieniem ?
    tomek9300
    Level 2  
    Mam taki sam problem. Udało się coś z tym zrobić, oprócz kupowania nowej elektroniki?
    Przemekprzemek
    Level 11  
    No niestety ,,, jest to kompletny paradoks Festool-a ,,, maszyna działa, nie widać uszkodzę kondensatorów itd a wyświetla błąd czyszczenia i wariują obroty , wydaje mi sie ze gdyby maszyna trafiła na serwis Festool-a błąd został by skasowany a dla "zwykłego" naprawiacza ta możliwość jest niedostępna. Wczoraj przyszła elektronika, zamontowałem i żyrafa działa, zamówiłem oby dwie płytki czyli płytę przy silniku jak i sterowania która jest w rączce , nie chciałem ryzykować choć wydawało mi sie że wystarczy zmienić tylko płytę przy silniku , jeśli masz ochotę ryzykować zamów tylko płytę silnika, to połowa ceny, temat zostawię jeszcze jakiś czas otwarty tak że zapraszam do dyskusji. Pozdrawiam Przemek
    tomek9300
    Level 2  
    Ja sprawdzałem szlifierkę z rączką kolegi i działała nie wywalało błędów. Także chyba muszę zamówić tą droższą płytkę. W jakiej cenie udało Ci się kupić tą elektronikę? Pozdrawiam