Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny zamek, alarm i SAVE LOCK. VW Golf 3

09 Lis 2005 15:03 8274 11
  • Poziom 10  
    Mam podlaczony alarm Frodo do pneumatycznego oryginalnego centralnego w GOLFIE 3. Wszystko dziala ok (zamykanie i otwieranie z pilota). Kiedy wlaczam funkcje SAVE LOCK (zamykanie drzwi po wlaczeniu zaplonu i otwieranie po wylaczaniu zaplonu) pompka reaguje wylacznie na impulsy otwierania. Nawet jak na krotko wpialem sie do pompki (przy wlaczonym zaplonie). Chodzi o to ze nie zalapie impulsu zamykania jak jest wlaczony zaplon. Otwieranie ok, ale nie zamyka. Co zrobic zeby dzialala funkcja SAVE LOCK ?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 19  
    Witam.

Niestety w Volkswagenach jest małe ograniczenie.
    Mam ten sam problem z moim Passatem (to samo rozwiązanie zamka).
    Mi to nie przeszkadza, bo nie korzystam z tej funkcji, ale to nie alarm ale sterownik pompy nie pozwala zamknąć drzwi w czasie jazdy (mam inny alarm z funkcją SaveLock).
    Myślę że należałoby znaleźć +12Acc idący do pompy i wypiąć ten sygnał.

Pozdrawiam.
    Sonix
  • Poziom 27  
    A czy masz ustawiony czas zamykania na 3 s. Kiedyś miałem podobny problem gdy zapomniałem przeprogramować alarm.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 17  
    dostan sie do kompresora
    znajdz przewod na ktorym naprzemian pokazuje sie 12V i OV przetnij kabel i wykozystaj schemat na przekaznikach do zamkow pneumatycznych czesto nazywany mercedes
  • Poziom 10  
    Sonix napisał:
    Witam.

Myślę że należałoby znaleźć +12Acc idący do pompy i wypiąć ten sygnał.

Sonix

Tzn gdzies zanika +12V przy pompce jak wlacze zaplon?

Jeszcze jedna ciekawa rzecz. Jak zamkne drzwi poprzez wcisniecie rygileka to pompka normalnie sie zalacza.

Dodano po 2 [minuty]:

LucasKrakow napisał:
    dostan sie do kompresora
    znajdz przewod na ktorym naprzemian pokazuje sie 12V i OV przetnij kabel i wykozystaj schemat na przekaznikach do zamkow pneumatycznych czesto nazywany mercedes

Z tego co wiem to w VW sterowanie jest dwuprzewodowe. W mercedesie jest jednoprzewodowe i konieczne jest przeciecie przewodu sterowujacego i wpiecie sterownika. Tez sie z tym meczylem w Mercu 190E :)

Dodano po 1 [minuty]:

kzaw napisał:
    A czy masz ustawiony czas zamykania na 3 s. Kiedyś miałem podobny problem gdy zapomniałem przeprogramować alarm.

Chyba nie bardzo rozumiesz o co chodzi... Zreszta w VW wystarczy impuls 0,7 sekundy
  • Poziom 23  
    jak 0,7 wystarczy?? przeciesz jesli masz pneumatyka to brakowac mu bedzie czasu , i wlasnie stad sugestia na zmiane ustawienia.A co do sterowanie jednoprzewodowego to powolutku, wiec lepiej sprawdz dokladnie sterowanie ( ja mialem ostatnio polo ktore mialo sterowanie jednoprzewodowe -a mialo byc niby inne)
  • Poziom 10  
    Przeciez wiem co pisze!! Z pilota dziala. Podlaczylem przez dwa przekazniki do DWOCH przewodow, impulsy 0,7 sekundy, bo w FRODO bis2p nie ma mozliwosci wydluzenia impulsu!! Chodzi mi tylko o zamykanie przy funkcji SAVE LOCK. Czytajcie dokladniej i od poczatku posty...
  • Poziom 19  
    Jeśli chcesz żeby ci zamykał po stacyjce to musisz zrobić sterowanie jedno przewodowe jak w mercedesie - na przewodzie(nie pamiętam koloru) na przemian pojawia sie +/-. Minus jest chyba na zamknij a plus na otwórz. Musisz ten przewód rozciąć i zrobić moduł z dwóch przekaźników, tak żeby na czas podawania + lub - rozcinało go.
  • Poziom 10  
    Jakos nie moge sie doszukac przewodu na ktorym na przemian jest + i -. Sa dwa przewody z + na przemian
  • Poziom 19  
    Nie pamiętam dokładnie ale w Golfie 3 jest kostka w złączu od drzwi od centralnego zamka. Na niej jest plus stały,dwa przewody sterujące plusem,jeden przewód sterujący na przemian plus/minus, i jeszcze jakis. Także napewno przewodu powinieneś szukać w tym złączu. Po wkuciu się próbowką powinna się na otwórz zapalać (pojawia się plus) a na zamknij masa. We wszystkich golfach 3 jakie robiłem było tak, no ale zawsze mogą być wyjątki od reguły:).
  • Poziom 10  
    Sprawdze w wolnej chwili i napisze
  • Poziom 10  
    W golfie jest cos pochrzanione. Nie tylko w moim ale kazdym. Przy wlaczonym zaplonie nie da rady zaryglowac centralnego impulsem. Przesunieciem rygielka w dol tak :/ Mniejsza z tym...