Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Błąd tonera brother dcp-9020cdw

szympek097 13 May 2022 14:56 462 11
 • #1
  szympek097
  Level 2  
  Drukarka nie wykrywa któregoś z tonerów. Nie jestem w stanie z lokalizować, który ponieważ nie daje informacji. Wymieniałem tonery na zamienniki i oryginalne łącznie 3 komplety i problem występuje cały czas. Drukarka sugeruje zamontowanie ponownie tonerów. Po takim zabiegu jeden na dziesięć przypadków działa, lecz po 2-3 wydrukowanych stronach problem występuje ponownie.
  Błąd tonera brother dcp-9020cdw
 • #2
  dym1
  Level 14  
  Z zamiennikami to różnie bywa, mam MFC-L2710DW i mimo, że chciałem kupić oryginał to sprzedawca kazał mi przesłać dokładne dane tej drukarki i numery starego tonera bo jak powiedział są dwie edycje tej drukarki z tym samym symbolem modelu ale tonery nie pasują zamiennie tzn fizycznie da się zamontować ale chip nie chce sie komunikować z drukarką.
  Może w tych zamiennikach tkwi problem, sprawdź jeszcze gniazda (styki) łączące chip kasety z drukarką, może coś słabo kontaktuje i pod wpływem drgań podczas pracy traci kontakt.
 • #3
  szympek097
  Level 2  
  Tonery nie mają chipów. Są wykrywane zapadkami w drukarce. Licznik jest elektroniczny resetowaniu ręcznie w ustawieniach drukarki. Wiec to bym mógł wyeliminować.
 • #4
  dym1
  Level 14  
  szympek097 wrote:
  Tonery nie mają chipów. Są wykrywane zapadkami w drukarce

  To mnie zaskoczyłeś tą informacją, nie sądziłem, że jeszcze są takie urządzenia. W takim razie należałoby się przyjrzeć czujnikom w kasecie i dokładności wykonania kształtek w zamiennikach w stosunku do oryginalnych bo wystarczy 1 mm różnicy co będzie powodować lekki luz i czujnik w kasecie może tracić kontakt.
 • #5
  szympek097
  Level 2  
  Drukarka jest sprawdzona na oryginalnych tonerach.
 • #7
  lisec1
  Level 15  
  Witam , pozwoliłem sobie dopiąć się do tematu bo mam podobny problem z drukarką MFCL8650CDW ,objawia się tym że wyskakuje na wyświetlaczu problem z tonerem lub tonerami każe wyjąć i włożyć ponownie też nie wiadomo nic konkretnego .W tym momencie drukuje całą kartkę pokrytą kolorowym tonerem przez który widać prawidłową treść . Załączam zdjęcia .
  Robiłem już cuda z , czyszczenie styków , nawet zamontowałem oryginalne tonery ,nowy bęben resety i nic nie pomaga .Ostatnio zauważyłem że po włączeniu zasilania jedną kartkę wydrukuje piękną a kolejne już zaczyna się cyrk . Objawia się to już przy kopiowaniu więc do testów nie muszę nawet drukować z komputera. Drukarkę mam od nowości zakupiona w sierpniu 2016 bardzo mały przebieg a tu taki cyrk. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak mi pomóc?

  Błąd tonera brother dcp-9020cdw Błąd tonera brother dcp-9020cdw
 • #8
  dym1
  Level 14  
  spróbuj wyłączyć w opcji wydruku czarnobiałego składanie koloru z RGB tak aby drukarka pobierała tylko czarny toner do takiego wydruku, to nie rozwiązuje problemu nie wykrywania jednego lub więcej tonerów
 • #9
  lisec1
  Level 15  
  Dzięki za odpowiedź , bez wydruku z drukarki przy samym kopiowaniu w trybie czarnym jak i w trybie kolorowym to samo. Zabiegi w ustawieniach nic nie dają , wgrane nowe firmware oraz ustawienia fabryczne .Stało się to nagle - nie przy okazji wymiany tonerów.
  Poza tym jak już pisałem wymieniono tonery na oryginały oraz cały zespół bębna.
 • #11
  lisec1
  Level 15  
  Więc tak , było z tym trochę roboty ale drukarka naprawiona .
  Odszukałem w internecie instrukcję serwisową i z niej wyczytałem że problemów tego powstawania tego błędu może być kilka:
  "Display:
  Toner Error One or more Toner Cartridges are not detected. Pull out and reinsert all 4 Toner Cartridges.
  Description:
  The develop release sensor detected the developer roller disengagement or engagement failure.
  Remedy:
  1 Connection failure of the develop release sensor harness Reconnect the develop release sensor harness.
  2 Develop release sensor failure Replace the develop release sensor PCB ASSY.
  3 Develop release clutch failure Replace the develop release drive unit.
  4 Main PCB failure Replace the main PCB ASSY."
  Kolega z tego forum podpowiedział mi że to może być sprzęgło - niestety samo sprzęgło do tego modelu nie występuje w spisie części zamiennych tylko w postaci zestawu z kilkoma zębatkami.Co prawda na oko wyglądało jak T1 ale nie chciałem ryzykować.
  Zamówiłem i wymieniłem
  Develop release drive unit numer części LEN019001
  Drukarka działa jak nowa.
 • #12
  szympek097
  Level 2  
  Udało się naprawić po dłuuuugim czasie drukarkę w serwisie, jakiś uszkodzony element na płycie głównej, który szedł z Chin tyle czasu. Koszt naprawy to było łącznie 184,50zł