Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy ogniwo ACS TEC1-12706 będzie działać z zasilaczem do LED desktop 6A 72W 12V?

IceBreen 14 May 2022 09:06 201 7
  • [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    jarek_lnx
    Level 43  
    Pierwsze pytanie czy takie ogniwo wystarczy? Szukałeś w internecie podobnych projektów i potwierdzenia czy wystarczy? Żeby dobrać ogniwo trzeba by policzyć jaka moc chłodzenia jest potrzebna, da się to wyliczyć, znając objętość, doprowadzając wodę do wymaganej niskiej temperatury i mierząc jak szybko się ogrzewa.
    IceBreen
    Level 4  
    Myślę że da radę. Jeżeli jednak wydajność chłodzenia nie będzie mi odpowiadała to zmienię ogniwo na cocniejsze jak i zasilacz. Tylko czy ten będzie działał?
    jarek_lnx
    Level 43  
    IceBreen wrote:
    Myślę że da radę.
    Na podstawie czego. Wiesz że takie ogniwo przy różnicy temperatur 25st schłodzi 100l wody o jedn stopień na 5 godzin? (jeśli nie będzie wymiany ciepła z otoczeniem)
    IceBreen wrote:
    Jeżeli jednak wydajność chłodzenia nie będzie mi odpowiadała to zmienię ogniwo na cocniejsze jak i zasilacz.
    A jak wyjdzie że potrzeba 10x większą moc chłodzenia to co?

Jak będziesz odbierał ciepło ze strony gorącej?

Ten zasilacz z tym ogniwem będzie działał.
    IceBreen
    Level 4  
    Różnica temperatur max 10°c przy 48l i nie zależy mi na szybkim schładzaniu tylko powolnym przejściu temperatury. A schładzać będę radiatorem i wentylatorem
    andrzej61
    Level 20  
    Ogniwo z tym zasilaczem będzie działać , a jak wydajność będzie za mała to dołoży drugi zestaw . Ważniejsze jest samo wykonanie chłodzenia , wiadomo strona gorąca - radiator + wentylator . A strona zimna , czy kolega przewiduje jakieś jakieś mieszadło wody . Czy temperatura ma być stabilizowana termostatem . Są na Ali takie fajne podwójne termostaty , wtedy jeden wykorzystujemy do sterowania chłodzeniem a drugi do sterowania mieszadła .
    IceBreen
    Level 4  
    Sterowanie nie jest potrzebne bo chłodzenie będzie się odbywać cały czas gdyż akwarium nie będzie miało progu najmniejszej temperatury więc jest to zbędne a do zestawu chłodzącego wodę będzie podpięta pompa
    andrzej61
    Level 20  
    Teraz wszystko wiadomo . Ciekawy pomysł z tą pompą , trochę więcej pracy mechanicznej z po składaniem tego . Tak jakoś przypomniała mi się zchładzarka do mleka którą naprawiałem że 40 lat temu.