Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pilot do wyciągarki WARN WTX001 - nie działa

Franekxc 14 May 2022 10:18 117 4
    Franekxc
    Level 4  
    Witam, mam problem z pilotem do wyciągarki a mianowicie chodzi o to że się nie włącza. Jestem mocno początkującym elektronikiem i uczę się sam, więc mam pytanie dotyczące układu scalonego RAT1AG6 7550-1, ma 3nózki i jedną z przodu. No i z tego co się dowiedziałem to pierwsza noga to masa a reszta to wejście i wyjście prądu, no i masa jest zwarta z wejściem i wyjściem, czy to może być problemem nie włączającego się pilota czy raczej nie? Jeśli tak to czy da się pominąć jakoś taki układ scalony żeby sprawdzić czy to jest jego wina?
    Dziękuję i pozdrawiam.
    P.S. Jeśli mam przesłać jakieś fotki to nie ma sprawy, mogę wysłać jak wygląda płytka itp.
    mietek654
    Level 25  
    Ten układ najprościej sprawdzić, podłączając woltomierz między masą a wyjściem, podczas pracy powinno być około 5 voltów na wejściu powinno być napięcie wyższe.Chyba że układ wylutowany tak się zachowuje, to wtedy uszkodzony.
    Franekxc
    Level 4  
    Układ wylutowany i nie robi zwarcia. co w takim razie wlutować go i zobaczyć napięcia?
    Franekxc
    Level 4  
    Wlutowałem układ i gdy przyłożyłem miernikiem nie robi już zwarcia. Dzisaj podeśle kilka zdjęć jak to wygląda.

Dodano po 6 [godziny] 5 [minuty]:

Pilot do wyciągarki WARN WTX001 - nie działa Pilot do wyciągarki WARN WTX001 - nie działa Pilot do wyciągarki WARN WTX001 - nie działa