Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konsole PlayStation 2 Slim - próby naprawy

Sebix112 14 May 2022 10:30 111 3
    Sebix112
    Level 3  
    Witam. Jestem w 1 klasie tech. o profilu elektronicznym. W moje ręce wpadło ostatnio pudełko z 3 konsolami PS2 slim. Chiałbym podjąć próbę naprawy chociaz jednej z nich. 1. to GH - 032 - 64, 2. GH - 041 - 14, 3. GH - 032 - 22. No to tak 1. nie wczytuje sie po instalacji CHIPA , 2. nie wiem czemu nie działa, a 3. problem z zapaleniem sie na chwile zielonej lampki a następnie czerwonej. Myślę że dobrze by było zacząć od 2. bo co do 3. to nie znalazłem inf. jak to naprawić, a 1. konsola mogła paść od nie poprawnej instalacji chipa więc tez może być lipa. Tylko nie wiem od czego zacząć z diagnozą konsolki. Konsole PlayStation 2 Slim - próby naprawy Konsole PlayStation 2 Slim - próby naprawy Konsole PlayStation 2 Slim - próby naprawy Konsole PlayStation 2 Slim - próby naprawy Konsole PlayStation 2 Slim - próby naprawy Konsole PlayStation 2 Slim - próby naprawy
    jackfinch
    Level 17  
    Witam

Ta pierwsza GH - 032 - 64, rozumiem, że chip jest zdemontowany i nie wstaje?
    Jeżeli tak to musisz wziąć schemat do instalacji chipa i sprawdzić czy nie ma zwarć na punktach lutowniczych, bo to jest częsta przyczyna że konsola nie działa po instalacji chipa, jak i po jego demontażu. Miernikiem posprawdzaj czy nie ma zwarć między sąsiadującymi puntami lutowniczymi na liniach sygnałowych, bo tam są bardzo blisko ścieżki i może któraś zwiera. Schematy w postaci zdjęć są na necie, także nie ma problemu ze znalezieniem.

Pozdrawiam
    Sebix112
    Level 3  
    Chip jest zdemontowany, a zwarć nie ma. Z tego co wiem to konsola się tak jakby włącza, i wyświetla czarny obraz ( bez dźwięku), po włożeniu płyty zaczyna kręcić i w pewnym momencie laser staje w miejscu, płyta się kręci a konsola wyświetla czarny obraz.
    jackfinch
    Level 17  
    A jakiego kabla używasz do podłączenia konsoli z telewizorem (scart, component, composite)?