Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ducati Scrambler City Cross-E - Brak mocy

dragus12081 20 May 2022 23:00 903 2
 • #1
  dragus12081
  Level 12  
  Witajcie. Trafiła do mnie hulajnoga Ducati Scrambler City Cross-e po drobnym upadku. Sterownik firmy KCHQ. Ktoś jednak dodatkowo odciął wszystkie przewody w silniku. Polutowałem wszystko i droga dedukcji podpiąłem tak że zgasły błędy i silnik wystartował. Posklejalem manetkę i hulajnoga jeździ. Rozpędza się do maksymalnej prędkości, jednak jest bardzo słaba. Delikatne nachylenie drogi sprawia że od razu zwalnia do 10-12kmh. Raz przy zjeździe z górki zdążyło mi się że hulajnoga wyświetliła błąd E3 (według instrukcji napięcie poniżej 32v) mimo że jechałem z górki a bateria jest naładowana do pełna.

  Próbowałem różne kombinacje przewodów silnika, wymieniłem mosfety w sterowniku, sprawdziłem czujniki halla w silniku i według miernika są sprawne, bateria też nie wykazuje uszkodzeń (przy przyspieszaniu napięcie przysiada około 3v). Zauważyłem też że po przejechaniu kilkuset metrów sterownik jest już dosyć ciepły (około 50C)

  Co jeszcze może powodować taki efekt?
 • #3
  jarroQ
  Level 31  
  damian1115 wrote:
  Mnie to wygląda na słabą baterie, to znaczy starą, która już nie trzyma swoich parametrów. Być może się mylę, ale objawy według mnie na to wskazują.

  Raczej masz rację. Bateria do sprawdzenia pod kątem rezystancji wewnętrznej ogniw. Taki test wyjaśni wiele :D.