Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki tuner combo z DVB T2/Hevc kupić?

Remeknapr 21 May 2022 21:01 804 1
    Remeknapr
    Level 33  
    Witam

Kupiłem ostatnio Ferguson Ariva 255. Jestem mocno zawiedziony. Fatalna obsługa. Bardzo kiepsko czyta EPG, nawet na kanałach naziemnych. Brak rozwijanej listy kanałów. Przełączanie strzałkami lewo/prawo przełącza grupy listy kanałów - Wszystkie/Astra/Hot Bird/Dvbt.

Porównam to z tunerem combo Opticum HD X405, w którym są trzy kolumny listy kanałów i strzałkami można się przemieszczać szybko po całej liście. Wybór grupy odbywa się w inny sposób. W EPG jest wyświetlany cały program stacji na kilka dni naprzód.

Pytanie. Jaki tuner combo DVB T2/Hevc i oczywiście SAT ma podobną funkcjonalność? Bo wspomniany Opticum nie ma niestety dekodera DVB T2.

Pozdrawiam grupowiczów.
    60jarek
    Level 27  
    Ja mam Ferguson Ariva 255 Combo S -ma HEVC
    Myślę ze po prostu masz problem z obsługą fakt nie wszystko jest opisane. Na YouTube jest filmik instruktażowy.
    Doszedłem jak go ustawić jak stworzy nową listę kanałów ulubionych w/g moich potrzeb SAT + DVBT2. Nagrywanie na USB działa. Programowanie kanałów timer też. Jak dodawać i układać listę kanałów itp.
    Czytać co wyświetla w menu i trochę po kombinować. Fakt instrukcja do kitu, ale filmik trochę lepszy, ale nie wszystko w nim jest.
    Może dlatego że przedtem miałem podobny inny tego typu.
    Jestem zadowolony bo zrezygnowałem z Amiko Viper 4K-V30 Combo -bardzo dobry ale strasznie skomplikowany - obsługa. To dla osób biegłych w temacie obsługi tunerów.