Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Korek wlewu paliwa z alarmem poszukuje

09 Lis 2005 20:44 4019 7
  • Poziom 23  
    Witam
    W mojej firmie zdarzylo sie juz kilka wlamań do zbiornikow paliwa na ciezarowkach a ze zbiorniki sa raczej spore to i straty sa duze.
    W związku z tym poszukuje producenta korków wlewu paliwa z alarmem, tzn jesli ktoś je bedzie zdejmowal na rympał żeby narobiły hałasu. Ewentualnie pomocne byłyby inne patenty na rozwiązanie tego problemu, np czujnik poziomu paliwa reagujący na spuszczanie paliwa ze zbiornika (tzn szybki ubytek paliwa - oczywiscie w porównaniu do normalnego spalania).
    Na marginesie dodam że szukam jakiś 70 sztuk.
  • Poziom 10  
    To bedzie cos w stylu dzwonia dzwony ale nie wiadomo gdzie :), a tak powaznie to ktos mi mowil ze w jego firmie wszystkie samochody firmowe maja jakis patent oparty na gps ze kazda ingerencja w baku z paliwem (to zabezpiecznie akurat mialo za zadanie ukrucic zlodziewjstwo u kierowcow ktorzy nagminnie spuszczali paliwo) odrazu podnosi alarm i informuje centrale.
    Proponuje wiec popytac/podzwonic do firm zajmujacych sie zabezpieczeniami w samochodach
  • Poziom 23  
    NIe potrzebne mi namierzanie GPS kiedy w aucie spi kierowca - ma zabuczec i obudzic kierowce tylko po to aby odjechal z tego parkingu. Powiadamianie dyspozytora po to aby powiadomil kierowce jest dla mnie niepotrzebna strata czasu i pieniedzy.
  • Poziom 19  
    Cze może takie rozwiązanie trochę banalne ale to pierwsza myśl: po prostu czujnik zbliżeniowy na podczerwień załozony pod naczepą i skierowany w kierunku baku zasilanie podejdzie ma styki NO więc mozna podłączyc co się chce są opcje z regulacją czułości no i cena w miare ok.
    lub (mam taki w garazu) kupiony w supermarkecie "alarm" zbliżeniowy na podczerwień załanczany pilotem. po aktywacji wyje do 1 mniuty i dalej jest aktywny
    Pozdrawiam :D
  • Poziom 23  
    Pomysl calkiem dobry ale czujka bedzie widoczna no i jest mozliwosc false alarmow. Pamietajmy ze ciezarowka jedzie jakies 600 km w roznej pogodzie a potem staje na 10 godzin w ciagu ktorych moze zdarzyc sie wszystko od halnego po opad radioaktywny :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Temat bardzo szeroki, na różne pomysły: kawałek krańcówki dorobić do wlewu, kawałek jakiegoś zestyku-załączanego przerwaniem obiegu (czyli korek), czujnik zbliżeniowy ;) czujnik poziomu (przecież można załączać dopiero na postoju i nie ma żadnych problemów) nawet czujnik ruchu :) wszystko kwestia pomysłu. Wcale nie musi być drogie i skomplikowane.
  • Poziom 17  
    sztaba kłódka i teściowa z bezsennością
  • Poziom 35  
    heniek_z napisał:
    sztaba kłódka i teściowa z bezsennością

hlopie o czym ty wogole mowisz ?? a ja porponuje czujnik pola.. zblizeniowy kostka cd4017+555+ syrena .. jezeli ktos sie zblizy (przyloy reke lub inny element metlowy kolo wlewu paliwa <nie wylaczajac uwczsnie alarmu>) to on zawyje