Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przegrzewanie silnika passat 2.0 TDI 140 cffb

dariusznowaklask 22 May 2022 16:37 297 7
    dariusznowaklask
    Level 2  
    Witam miał ktoś taką sytuację. Jazda spokojna np 120km/h na autostradzie temp 90. Na autostradzie 180-190km/h silnik się gotuje po krótkim dystansie przy tej prędkości ok 2-3km. Jak temp skoczy to nie można szybko zbić podnosząc temp wnętrza bo reakcja jest bardzo opóźniona o ok10minut. Rozrząd z pompą robiony 5000km wcześniej skrzynia manual, termostat nowy, pompka elektryczna dla EGR też. Silnik cffb. Co robić wcześniej mogłem jechać 190 przez wiele km i było ok. co robić? Układ odpowietrzony.

Cytuj Edytuj
    decybel91
    Level 42  
    Test na CO2 i będzie odpowiedź. Czy węże chłodnicy robią się twarde? Czasem takie problemy robi korek zbiornika wyrównawczego.
    dariusznowaklask
    Level 2  
    Test CO2 tzn. analiza spalin??

Dodano po 8 [minuty]:

decybel91 wrote:
    Test na CO2 i będzie odpowiedź. Czy węże chłodnicy robią się twarde? Czasem takie problemy robi korek zbiornika wyrównawczego.
    test CO2 tzn. analizator spalin??? Zrobiłem test jazdy na 2 przedkosc 70km/h oborty ok 4000/min wszystko ok jazda ok 5km. Jazda 180 na na 6 biegu obroty 3000/ min silnik się gotuje.
    Alfred_92
    Level 33  
    Nie analizator spalin tylko zawartość CO2 w układzie chłodzenia.
    Czy podczas gdy auto zaczyna się gotować z nawiewu jest w stanie lecieć gorące powietrze czy tylko zimne/ciepłe?
    Mierzejewski46
    Level 35  
    Przed wymianą pompy wody było dobrze tzn. nie grzał się? Jak się zagrzeje wentylatory chodzą?
    dariusznowaklask
    Level 2  
    Prze wymiana pompy pod rozrządem by ło ok później też takie rzeczy dzieją się od kilku dni. Napierw wymieniłem termostat później pompkę elektryczna i nie pomogło.

Dodano po 1 [minuty]:

Mierzejewski46 wrote:
    Przed wymianą pompy wody było dobrze tzn. nie grzał się? Jak się zagrzeje wentylatory chodzą?
    jak rozbilem rozrząd było ok. Później też dopiero od kilku dni takie cuda. Jak się zaczęło wymieniłem termostat później pompkę elektryczna.wentylatory oba pracuja
    Mierzejewski46
    Level 35  
    Test na co2 jeśli wyjdzie negatywny(oby) to pompa wody do sprawdzenia czy czasem wirnik nie jest obluzowany.
    dariusznowaklask
    Level 2  
    Podstawiłem zamiennie korek zbiorniczka wyrównawczego nic nie pomogło. Jest też dziwny objaw przy jeździe na autostradzie 120km/h temp oleju dochodzi do 115 st. wcześniej przy takiej jeździe było 90-95st

Dodano po 3 [minuty]:

Alfred_92 wrote:
    Nie analizator spalin tylko zawartość CO2 w układzie chłodzenia.
    Czy podczas gdy auto zaczyna się gotować z nawiewu jest w stanie lecieć gorące powietrze czy tylko zimne/ciepłe?
    raczeczej chłodne leciało nawet jak ustawione było na gorące. Dopiero po jakimś czasie leciało ciepłe.