Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CK 5373 T5X - wartości elementów ...

09 Lis 2005 22:19 2462 10
  • Poziom 10  
    Witam
    Mimo usilnych prób nie udało mi się znaleźć tego schematu . Próbowałem porównywać różne schematy Samsungów , najbardziej zbliżony to CK 5373 T4X chasis SCT13B. Ten poszukiwany przeze mnie to prawdopodobnie chasis S15A. Jeśli ktoś mógłby dać namiary na CK5373T5X to byłbym wdzięczny .... lub proszę o podanie wartości dwóch diod Zenera ( zwarcie ) DZ801 i DZ808. Na diodach są częściowo zamazane jakieś oznaczenia a ja mam za mało wiedzy aby sobie z tym poradzić.....

pozdr
    a_lex

!!! Podaj markę, symbol i
    rodzaj urządzenia w temacie !!!
    Posty bez powyższego w tytule, następnym razem, będą przenoszone do KOSZA. [h]
  • Poziom 10  
    Dzięki za odzew ale to nie ten schemat. Jak juz wspomniałem porównywałem kilka schematów i wszystkie sa podobne ale akurat te elementy których wartości są mi potrzebne tam nie wystepują. Widocznie musi być to dokładnie CK5373 T5X. Jeśli ktos ma ten schemat to proszę odczytać wartości dwóch diod Zenera DZ801 i DZ808. Chyba że jest inny sposób na podłożenie czegoś innego pod Zenerki lub jakis pomiar po którym będę znał potrzebną wartość ?

pozdr
    a_lex
    PS. Drogi Administatorze naganę przyjąłem , następnym razem ( oby nie ... ) lepiej się postaram ...
  • Spec od TV
    Mam przed oczami oryginalną serwisówkę Samsunga dot. modeli: CK3373T5X, CK5073T5X, CK5373T5X i wg niej DZ808 jest na 8,2V (obwód 5. pinu IC801), a DZ801 nie ma na schemacie, ani w wykazie części...
    Jak (do czego) ona jest podłączona?
    Zresztą, na PW wrzuciłem Ci schemat przetwornicy.

Pozdrawiam.

P.s.
    Post przenoszę do działu napraw TV.
  • Poziom 10  
    Czy mogę prosić o całość .... bo sam nie wierzę... a widzę że jestem mało wiarygodny ( jak dorwę cyfrówkę to zrobię zdjęcia ....)
    Przy sprawdzaniu bardzo podobnego schematu ck5373 T4X na rysunku płyty głownej dioda DZ 801 jest narysowana ( znajduje się mniej więcej na tym samym miejscu co u mnie ) ale w spisie elementów jej nie ma - więc co , "amba" ... cały czas mówię o pdf-ie ściągniętym z Elektrody "ck 5373 T4X" . W poniedziałek wracam do pracy sprawdze jak jest podłączona ta dioda ...
    pozdrawiam
  • Spec od TV
    Szkoda, że nie odpowiedziałeś na moje pytanie (jak ta dioda jest włączona), bo może to jest tylko jakaś zabezpieczająca i można by ustalić, na jakie jest napięcie...
    Całą serwisówkę znajdziesz za jakiś czas w swojej skrzynce PW.
  • Poziom 10  
    Witam ponownie
    W załaczniku powinny być fotki na temat. Dioda DZ801 jest włączona podobnie jak C802 tzn. jedna nóżka do masy a druga do pin3 IC801.
    Dzieki za zainteresowanie.
    PS. rysunek płyty z instrukcji trochę sie różni od zdjęcia ....
    pozdr
    a_lex
  • Spec od TV
    Jest tak, jak podejrzewałem - ta dioda zabezpiecza wejście zasilania układu KA3S0680; dopuszczalne napięcie zasilania układu (wg jego noty katalogowej) wynosi +30V - załóż tam zenerkę na 27V/1.3W (lub 2W) i po problemie.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Pozwolicie Państwo że to jeszcze nie koniec .. ;-)
    Po wymianie diod zenera i IC801 ( reszta elementów wydaje się być sprawna) napięcie mierzone w gałęzi głównej 43 V , po odłączeniu od reszty układu i po dołączeniu żarówki 60 W słychać delikatne "trzaski" ( próbkowanie przetwornicy ? ) napięcie mierzone na C808 spada do ok. 2 V ...?
  • Spec od TV
    Możliwe, że 'udało' Ci się kupić wadliwy układ...
  • Poziom 10  
    Rzeczywiście chyba był "uwalony". Po kupnie z innego żródła, wymianie ( przy okazji jeszcze raz wymieniłem zwartą diodę Dz 801 , transoptor PC 123 ) przetwornica " ruszyła"
    Za wszelką pomoc bardzo dziękuję.
    Zamykam temat.
    a_lex